Екзотичні кімнатні рослини

Екзотичні рослини — самі незвичайні мешканці кімнатних підвіконь. Вони дивують своїм зовнішнім виглядом, стають центром тяжіння в будь-який домашній колекції. Як правильно доглядати за екзотичними кімнатними рослинами?

Види екзотичних рослин

Екзотичні культури — особливий різновид кімнатних рослин. Це частинка тропіків, що дає уявлення про далекі, теплі країни. Вони немов з різних планет: мають незвичайні плоди, чудові квіти або оригінальне листя.

Плодові кімнатні культури

Плодові домашні рослини — бажані гості в будь-якому будинку. Їх крона декоративна круглий рік, а достигли плоди стають приємним бонусом.

Найбільш популярні плодові культури для домашнього утримання:

 1. Цитрусові. Найбільша група, в яку входять лимони, лайми, апельсини, каламондіни, мандарини. Всі вони здатні цвісти й плодоносити в домашніх умовах. Листя виділяють фітонциди, які мають протимікробну дію. Цвітіння цитрусів рясне: білі, ніжні квіти розташовані кистями, мають приємний аромат. Плоди дозрівають до 8-9 місяців в залежності від розміру і сортової приналежності.
 2. Мурайя. Ще один представник цитрусових, абсолютно на них не схожий. Листя мурайї дрібні, округлі, ароматні. Цвітіння тривале, білі ароматні квітки практично не перестаючи з'являються на рослині. Плоди-ягоди червоного кольору їстівні.
 3. Карісса. Зветься ще кімнатною сливою, вона має компактні розміри. Дрібне довгасте листя покрите восковим нальотом. Цвітіння пишне, тривале, за ароматом нагадує жасмин. Плоди карісси нагадують сливу, їстівні при повному визрівання.
 4. Суничне дерево. У садової та кімнатній культурі рослину вирощують заради смачних, численних ягід до 3 см в діаметрі. Суничне дерево — поки ще рідкісна для наших широт культура, яка набирає популярність. У домашніх умовах висота рослини не перевищує 2 м, а при правильному обрізі можна обмежити її бажаними розмірами.
 5. Гранат. У кімнатній культурі вирощують компактний, карликовий різновид рослини. Він в точності нагадує більшого, садового побратима. Дрібне листя надає кроні ажурности й легкості, а яскраві, червоні плоди граната на деревці висять практично цілий рік. На зиму у разі недостатнього освітлення рослина може скидати більшу частину листя, проте навесні знову порадує ніжною зеленню.
 6. Інжир. У кімнатних умовах можна вирощувати й інжир. Важливо регулярно підрізати рослину, щоб отримати пишну, але компактну крону. Плодоношення може настати вже в перший рік після посадки саджанця.

Декоративно-листяні кімнатні екзоти

Декоративно-листяні рослини нітрохи не поступаються іншим за популярністю та поширеністю. Вони менш вимогливі до умов вирощування, але не менш корисні як кімнатні культури.

Прикладом таких рослин є:

 1. Лавр. Найвідоміша «кухонні» культура, яку можна легко виростити на підвіконні навіть на північному вікні. Свіжа приправа завжди буде під рукою. Листя лавра не тільки «смачні», а й корисні: їх використовують для лікування ряду захворювань. Саме деревце компактне й декоративне.
 2. Евкаліпт цитрусовий. Цінна лікарська рослина, відома своїми фітонцидними властивостями. Використовується для профілактики та лікування захворювань дихальних шляхів і порожнини рота. Довгасте листя евкаліпта з загостренням на кінці мають виражений цитрусово-евкаліптовий аромат.

Красиво квітучі кімнатні рослини

Квітучі культури займають центральне місце в кімнаті: їх повинно бути видно з усіх боків. Їх квітки — справжній витвір мистецтва. До красиво квітучих часто відносять більшість представників плодового напрямку. Наприклад, яскравим представником тієї й іншої групи є маракуя (пасифлора)

Ця тропічна ліана характеризується швидким ростом. Її пагони мають потребу в опорі, в іншому випадку рослина придбає недоглянутий, неохайний вигляд. Плоди маракуї смачні, їстівні, використовуються для приготування десертів, гарні у свіжому вигляді. Їх також застосовують в лікувальних і косметологічних цілях. Особлива гордість маракуї — незабутнє цвітіння. Квіти мають дуже складну будову, складаються з п'яти тичинок, п'яти пелюсток, п'яти чашолистків. У діаметрі вони досягають 3 см.

Особливості догляду за екзотичними кімнатними рослинами

Практично всі екзоти — рослини тропіків. Їм необхідно створити умови, максимально наближені до природних, хоча вони непогано акліматизуються до кімнатних.

Для успішного вирощування потрібні:

 • Яскраве, розсіяне світло. Екзоти мають потребу в гарному освітленні. Світло не повинно бути прямим, хоча б в полуденний час необхідно притінення. У глибині кімнати рослини швидко втратять декоративність — витягнуться, перестануть цвісти й плодоносити.
 • Полив. Екзоти — не рослини пустель. Вони не переносять пересушування ґрунту і коріння. Полив повинен бути своєчасним, а вода — м'якою і теплою. Але і заливати їх не можна: навіть в пухкому, дренованому субстраті коріння можуть загнити від надлишку вологи.
 • Висока вологість повітря. Екзоти потребують регулярного обприскування. Для спрощення догляду можна розмістити їх на піддоні з галькою і невеликою кількістю води для випаровування. Взимку горщики з екзотами ставлять якомога далі від батарей.
 • Підживлення. Для повноцінного цвітіння і плодоношення слід регулярно підгодовувати культури. Комплексні склади додають з поливом або з обприскуванням не рідше 1 разу на 10 днів. Слід чергувати мінеральні та органічні добрива.
 • Пересадка. Найбільшої декоративності рослини досягають при достатньому обсязі горщика. Щорічно слід пересаджувати їх в трохи більшу місткість, щоб дати коріння місце для росту.

Для кожної екзотичної рослини необхідно створити особливі умови, близькі до місць її природного існування. Тільки в такому мікрокліматі культури будуть почувати себе комфортно і порадують високими декоративними властивостями. Якщо вирощування екзотичних кімнатних культур викликає у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони грамотно проконсультують з питань догляду за екзотами, допоможуть підібрати культуру для конкретних умов утримання.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід