Хоста: різновиди, посадка, догляд

У ландшафтному озелененні використовуються будь-які рослини, зовнішній вигляд яких допомагає в здійсненні задуму дизайнера. Важлива не тільки краса, а й простота догляду за культурою, її морозостійкість і швидке зростання. Всім перерахованим вимогам відповідає хоста. Що це за рослина? Як правильно доглядати за нею?

Про культуру

Хоста — неймовірно декоративний трав'янистий багаторічник з сімейства Спаржевих. У природних умовах він віддає перевагу вологим, тінисті місцям під кронами дерев.

Її легко відрізнити від інших багаторічників:

 1. Множинне листя рослини зібрані в прикореневій розетці, мають виражені жилки. Листова пластина може бути будь-якої форми — від округлої до ланцетової, розташована на довгому, міцному черешку. Варіантів забарвлення хости сотні. Листя можуть бути класичними зеленими, блакитними й жовтими. Можлива ряболисті, хвилястість краю, контрастна облямівка або середина. У забарвленні листя відсутний тільки червоний відтінок (поки селекціонери домоглися лише появи червоності паростка у деяких сортів).
 2. Цвітіння настає в першій половині літа. Квітконоси сильно піднімаються над розеткою, несуть на собі китицю з білих або бузкових квіток воронковидной форми. Деяким сортам притаманний сильний приємний аромат. Після цвітіння утворюються шкірясті коробочки з плоским, чорним насінням.
 3. Коріння білого кольору, потужні. Щільно обплутують земляний ком, створюючи розгалужену мережу для харчування надземної частини.

В озелененні хости застосовуються повсюдно. Без них вже неможливо уявити жодну клумбу, бордюрні посадки, альпійські гірки. Рослини з великим листям — відмінні солітери. Хостами можна прикрашати найтемніші куточки саду без втрати декоративності й витягування рослини.

Особливість хост — їх слабка схильність до будь-якого захворювання або нападу шкідників. Вони чудово переносять навіть суворі зими, не вимокають. Листя рослини стали широко застосовуватися при складанні букетів.

Різновиди

Ще недавно зовсім невідома, хоста стала лідером в декоративному озелененні всього за кілька років. Це сталося завдяки податливості культури до селекційних робіт. При схрещуванні різних її різновидів з'являлися все нові й нові сорти, що розрізняються не тільки габаритами, але і забарвленням листя і квітів.

Будь-яке вільне місце на ділянці можна зайняти хостою, якщо підібрати правильний сорт. При цьому важливо враховувати розмір дорослої рослини, її забарвлення, рекомендоване місце для посадки.

Розміри рослини варіюються в неймовірних межах:

 • менше ніж 10 см — карликові різновиди;
 • до 15 см — мініатюрні;
 • до 25 см — маленькі;
 • до пів метра — середньорослі (August Moon, Brim Cup);
 • до 0,7 м — великі (Patriot);
 • понад 0,7 м — гіганти.

Хости ділять на групи по зовнішнім особливостям:

 1. Білообрамлена. Добре росте в півтіні, по краю листя проходить біла смуга.
 2. Зибольда. Відмітна риса рослин — наявність сизого нальоту на округлих листях.
 3. Гібридна. Численна група, представлена самими декоративними сортами (White Feather, August Moon).
 4. Роздута. Серцеподібні листки мають виражені жилки, в результаті чого листова пластина виглядає роздутою.
 5. Форчуна. Середньорослі, компактні рослини з подовженим листям утворюють рівні розетки (Hyacinthina).
 6. Ауреомаргіната. Листя має золотисто-зелене забарвлення, утворюють підведений, розлогий кущ.
 7. Хвиляста. Різноманітні по окрасу, подовжене листя має легку хвилястість.
 8. Ауреомакулата. Строкато пофарбовані форми з темною облямівкою по краю, добре ростуть на сонячних ділянках.

Особливості вирощування

Хоста — невибагливий багаторічник, що не вимагає складного догляду для підтримки високої декоративності.

Посадка

Основу здорового вигляду рослини становить правильне визначення місця її вирощування. Так, освітленість підбирають в залежності від вимог конкретного сорту. Деяким для підтримки декоративності потрібен захист від прямих сонячних променів, іншим важлива достатня інсоляція для збереження ряболиста. Загальне правило — зелені та блакитні хости полюбляють затінення, жовті переносять ранкове і полуденне освітлення, ряболистим необхідний розсіяне світло.

Ґрунт в місці посадки повинен бути добре дренованим, легким, слабокислим, пухким. У важких ґрунтах хости повільніше ростуть, гостріше переносять порушення водного режиму.

Догляд

Для гармонійного розвитку хоста потребує вологи. Рослини необхідно поливати часто і рясно, під корінь, щоб не зіпсувати їх декоративний вигляд. При нестачі вологи листя никнуть, дрібніють, ріст їх припиняється. Краще мульчувати ґрунт під кущем, щоб знизити частоту поливів.

Постійне внесення добрив під культуру не потрібно. Рослини можна підгодувати азотовмісним складом у весняний період, а влітку — збалансованою підгодівлею.

Обрізають хосту дезінфікованим інструментом. Видаленню підлягає сухе листя, або те, що має ознаки захворювань. На зиму надземна частина рослини відмирає, тому сухе листя прибирають навесні.

Розмноження

Виділяють три основних способи розмноження квітки:

 1. Найдоступніший спосіб розмноження хости — поділ куща. При правильному догляді рослини швидко розростаються, утворюючи нові розетки. Для поділу куща досить розрізати його гострим інструментом так, щоб у кожної розетки були коріння. При розподілі куща велика ймовірність збереження всіх сортових ознак рослини.
 2. У першій половині літа можна використовувати інший вегетативний спосіб розмноження — живцювання. Для цього з рослини зрізається разом з «п'ятою» новий паросток-стебло з листям. Його поміщають в тепличку для вкорінення.
 3. Насіннєве розмноження дозволяє отримати безліч рослин з різноманітним забарвленням листя. Спосіб скрутний, оскільки насіння мають низьку схожість.

Хоста — популярна декоративна культура, яка перетворить будь-який сад. Якщо вирощування рослини на ділянці викликає у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину будь-яким зручним способом: телефоном або через чат. Вони детально розкажуть про секрети вибору місця для посадки культури, допоможуть підібрати сорт в залежності від необхідних розмірів дорослої рослини.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід