Як захистити рослини в теплицях від перегріву

порадиУ холодні весняні або осінні дні теплиця незамінна: вона захищає теплолюбні рослини від заморозків. У літню пору спорудження убезпечить від зайвих опадів, різких коливань температури, сильних вітрів. Однак в спекотні літні дні теплиця перетворюється на справжню баню: повітря в ній стає надто гарячим. Як захистити рослини від перегріву?

Відповідні умови для рослин в теплиці

Перегрів - небезпечний стан, який може призвести до загибелі рослин. В результаті впливу високих температур вони впадають в стрес.

Результатом перегріву стане:

  • опадання зав'язей і квіток;
  • стерильність пилку;
  • погіршення фотосинтезу;
  • втрата тургору листя;
  • пригнічений стан рослин. томати в теплиці

Для гарного росту в теплиці слід підтримувати певну температуру. Її показники повинні варіюватися в межах + 15 ... + 33 градусів залежно від вирощуваної культури. При більш низьких показниках теплолюбні рослини зупиняться в рості, а при високих - почнуть страждати від перегріву.

Оптимальна температура для вирощування овочів:

  • + 25 ... + 28 градусів вдень і + 20 ... + 22 градуси вночі ідеальні для перців, огірків і баклажанів;
  • + 20 ... + 23 градуси вдень і вночі воліють томати.

Однак навіть при однаковій температурі огірки, баклажани та перці складно виростити в одній теплиці: їм необхідна різна вологість повітря. Якщо баклажани найкраще ростуть при 50% вологості, то перці - близько 70%, а огірки - близько 80%.

Для контролю за температурою повітря в теплиці встановлюють термометри на висоті не менше 1 м від рівня грунту. Якщо встановилися спекотні, сонячні дні, і показники термометра неухильно ростуть, слід вжити заходів щодо зниження температури в теплиці. Це дозволить врятувати урожай і рослини.

Як захистити рослини в теплицях від перегріву

Продумати захист рослин в теплиці від перегріву слід заздалегідь, до початку сезону. Це вбереже «тепличних жителів» від стресового стану, відмови від плодоношення або загибелі.

Провітрювання

Найшвидший і доступний спосіб знизити температуру в теплиці - відкрити всі вікна і двері. Завдяки протягу показники прийдуть в норму вже в лічені хвилини.біла теплиця

Існують спеціальні автоматичні відкривачі кватирок в теплицях. Вони спрацьовують при досягненні певних температур, закриваючи або відкриваючи вікна для провітрювання.

Однак часто спекотна погода буває безвітряної і відкриття вікон не допомагає. Тоді слід звернути увагу на інші методи зниження температури.

Фарбування теплиці

Зменшити інсоляцію в теплиці можна за допомогою фарбування полікарбонату або скла. Однак спосіб не підходить для плівкових укриттів.

Як фарбувальних складів використовують крейду, вапно, глину. Їх розводять водою до потрібної консистенції і наносять на внутрішню сторону теплиці, щоб виключити змивання складів дощами. Наносять склади до висадки розсади в захищений грунт, а змивають під час осіннього очищення теплиці.

Використовувати можна і акрилову фарбу. Вона легко змивається водою, не токсична, безпечна для рослин і людей. Повністю зафарбовувати їй стінки теплиці можна: культурам в теплиці буде недостатньо світла для повноцінного розвитку.

Затінення рослинами 

Захистити теплицю від надлишку сонця можна за допомогою «зеленої ширми» - ліан, посаджених поблизу споруди. Клематиси, виноград і кучерява жимолость чудово впораються з завданням. Підійдуть також кущі: дерен, бузок, барбарис, верба. Однак вони не повинні надмірно затінювати рослини в теплиці, заважаючи їх фотосинтезу. Сонце має освітлювати теплицю більшу частину світлового дня.

Можна розмістити затінюючі рослини всередині теплиці: пасифлори, бугенвіллії і інші рослини стануть відмінною прикрасою споруди, рятуючи від спеки інші тепличні культури.теплиця покрита тканиною

Агроволокно

Агроволокно - нетканий синтетичний матеріал, який полюбився садівникам. Його використовують для захисту рослин від холодів, шкідників, вкривають їм грядки в якості мульчі.

Біле агроволокно є одним з найбільш зручних способів притінення теплиці. Його прикріплюють зовні або всередині споруди за допомогою спеціальних кліпс, кілочків або інших пристосувань.

Біле агроволокно відмінно відбиває сонячні промені, пропускаючи потрібну кількість світла. Розсіяне світло найкраще підходить для садових культур. Під таким укриттям рослини не бояться спеки або холоду.

Завдяки укриттю агроволокном садові культури не страждають від перегріву, не отримують опіків.

Вибирати товщину матеріалу слід виходячи з потреб: 

Агроволокном можна притінити верхню частину теплиці або її південну або східну стіну, а можна вкрити спорудження повністю.

Затіняюча сіткачервоний вентилятор

Затіняюча сітка - спеціальний матеріал для захисту рослин від зайвого сонця. Її використовують як у відкритому, так і в закритому грунті. Світлозатінююча сітка здатна відобразити до 80-90% сонячних променів, створюючи рятівну тінь над рослинами.

Розміщувати її слід на зовнішній стороні теплиці, залишаючи між стінкою теплиці і сіткою повітряний прошарок. Така сітка не боїться вологи або ультрафіолету, при необхідності її легко зняти або встановити на місце.

Її можна використовувати на теплицях з будь-якого матеріалу: скло, полікарбонат, плівка. У всіх випадках затіняюча сітка має високу сонцезахисний дію.

Установка вентилятора

Для створення протягу в теплиці можна використовувати спеціальні вентилятори. Їх встановлюють в середній або верхній частині теплиці. У процесі роботи вони розганяють повітря в теплиці, перемішують нижні і верхні шари, вирівнюючи температуру.

Слід забезпечити приплив вуличного повітря до пристрою: так охолодження буде більш ефективним.

При перших ознаках перегріву у рослин слід знизити температуру в теплиці будь-яким доступним способом. Крім того, необхідно обробити посадки антистресовими препаратами (наприклад: Епін, X-Cyte, Bioforge, Stimulate та ін.). Вони знизять згубний вплив спеки на клітини рослин, допоможуть запобігти осипання зав'язі і квіток.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід