Компостування гною і біопрепарати для вуличних туалетів

порадиДля переробки відходів життєдіяльності людей і тварин використовуються спеціальні препарати. Гній вони перетворюють в цінне підживлення, а вміст вуличних туалетів - в воду. Які засоби для компостування гною і для вуличних туалетів ефективні?

Що таке компостування гною 

Компост - це особливе органічне добриво, призначене для поліпшення структури і складу грунту. Його отримують з органічних відходів. На дачі його можна приготувати з бур'янів, листового опаду.

Але особливо цінним для рослин є компост з гною. Він містить не тільки органіку, а й мінеральні речовини, важливі для повноцінного зростання.

Однак гній є занадто концентрованим добривом для садових культур. Крім того, він містить в собі тисячі насіння бур'янів. Вносити свіжий гній в грунт, особливо навесні - небезпечно для садових рослин. Це призводить до опіків коренів, заростання бур'янами, зупинці в розвитку, відмови від цвітіння.відходи

Щоб перетворити відходи життєдіяльності тварин в цінний для грунту і рослин продукт, необхідно провести його компостування.

Для чого потрібно компостування 

Переробка гною в корисний для рослин компост - результат активної діяльності особливих ґрунтових мікроорганізмів. Чим більше їх бере участь в компостуванні, тим швидше компост «дозріває».

В результаті компостування гною:

  1. Складні органічні сполуки розпадаються на елементи, доступні для рослин. Вони легко засвоюють їх і використовують в клітинних процесах.
  2. Насіння бур'янів в процесі компостування втрачають схожість.
  3. У готового компосту з гною зникає неприємний запах.
  4. Гине патогенна, хвороботворна мікрофлора, яйця гельмінтів.

Однак в «чистому» гної немає мікроорганізмів, що сприяють його правильному розкладанню. Якщо його скласти в компост і почекати - вийде збіднений склад, адже велика частина азоту з нього буде загублена. Для запуску процесів переробки необхідні різноманітні мікроорганізми, що мешкають в грунті.

Препарати для компостуванняпрепарат Каліус

Для приготування компосту з гною необхідно перекладати його шарами землі. Можна додавати інші органічні відходи - скошену траву, опале листя, подрібнені гілки. Така компостійна купа буде дозрівати до наступної весни.

Щоб прискорити процеси розкладання органіки і дозрівання компосту, слід використовувати спеціальні препарати для компостування.

В тому числі:

  • Каліус для компостування - особливий комплекс, що складається з безлічі ферментів, бактерій та інших мікроорганізмів. Вони прискорюють дозрівання компосту, позбавляють його від неприємного гнильного запаху. В результаті діяльності бактерій втрачають схожість насіння бур'янів.
  • Комплезим К - біопрепарат, який використовується для розкладання органіки при компостуванні. Складається з мікроорганізмів і живильного середовища. Потрапляючи в органіку, препарат знешкоджує шкідливі бактерії, позбавляє компост від яєць гельмінтів. Розкладена в результаті діяльності органіка стає сипучою, з легким грунтовим запахом.

Препарати для компостування гною - повністю натуральні, виробляються на основі бактерій та інших корисних мікроорганізмів. Вони безпечні для людей, тварин, не завдають шкоди навколишньому середовищу. З їх допомогою гній можна компостувати всього за 3-4 місяці.

Компостований гній не потрібно накривати поліетиленовою плівкою. Вона перешкоджає надходженню кисню до компостної купи, протікання реакцій розкладання органіки на прості складові. Кисень необхідний мікроорганізмам для життєдіяльності. Без доступу повітря компостна купа закисне, з'явиться неприємний гнильний запах.дерев'яний туалет

Іншою важливою умовою правильного компостування є наявність вологи. У сухій речовині діяльність бактерій неможлива, тому слід періодично зволожувати купу до дозрівання компосту.

Біопрепарати для вуличних туалетів

Для переробки відходів життєдіяльності людини використовують особливі біопрепарати - деструктори. У їх складі - різні штами бактерій і мікроорганізмів, які здатні розкласти органічні сполуки.

Підсумком їх діяльності стає розпад органіки на воду і осад. Воду можна без побоювань зливати в дренаж - вона не має запаху, екологічно безпечна. Що залишився в невеликій кількості осад не злежується, не утворює щільної кірки.

Дієвими біопрепаратами для вуличних туалетів є:

  • Санекс - якісний і ефективний біологічний препарат, призначений для очищення дачних туалетів і вигрібних ям. В результаті дії мікроорганізмів відходи швидко переробляються на складові - воду і невелику кількість органічного осаду. Вони не мають запаху і нейтральні за складом. Препарат здатний розщепити миючі засоби, тканини, папір, жири.
  • Скарабей - дієвий засіб для переробки відходів вуличних туалетів. Воно містить 3 види корисних бактерій, в результаті діяльності яких зникає неприємний запах від відходів, вони розкладаються на безпечні складові. Що утворилася в результаті розпаду органіки воду можна зливати в дренаж.препарат Каліус
  • Каліус - біодеструктор для вигрібних ям, септиків, вуличних туалетів. У його складі два види активних бактерій і живильне середовище для їх існування. Мікроорганізми знаходяться в сплячому стані до моменту розведення їх водою. Бактерії знищують патогенну мікрофлору, позбавляють від гнильного запаху.
  • Водосан - ефективний біологічний засіб для знешкодження відходів у вигрібних ямах, септиках, вуличних туалетах. У його складі три види активних бактерій, здатних розкладати не тільки відходи життєдіяльності людини, але і жир, папір, складні органічні сполуки.

Всі препарати необхідно використовувати на регулярній основі. Періодичність їх внесення вказується на упаковці до кожного засобу. При регулярному внесення норму внесення бактерій зменшують в два рази.

Слід враховувати, що препарати ефективні при наявності вологи. Тому вносять їх з великою кількістю води - не менше 10-20 л.

Для знешкодження відходів життєдіяльності людини і тварин використовуються спеціальні препарати - біодеструктори. Їх застосування позбавляє від неприємного запаху. Бактерії не шкодять грунті, а продукти їх розкладання містять поживні речовини, корисні для рослин.

Товари зі статті
222грн
Виробник
Біохім-Сервіс (Україна)
Для захисту від
вигрібні ями, септики, вуличні туалети, каналізаційні труби, органічні засмічення і жир
150грн
Немає в наявност
Виробник
Аграрні біотехнології (Україна)
Для захисту від
вигрібні ями, септики, вуличні туалети, каналізаційні труби, органічні засмічення і жир

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід