Консервуємо газон на зиму

Гарний газон — справжня окраса будь-якої садової ділянки. Але щоб він виглядав дійсно так, йому необхідний відповідний догляд протягом усього сезону і після нього. Також важливо правильно провести всі заходи з підготовки до зими — консервація газону. Це забезпечить його безнапасну зимівлю й активне зростання наступної весни.

Добриво

В осінню пору року добрива вносяться не з метою активувати зростання трави. Їх призначення — накопичення рослинами поживних запасів, розвиток потужної кореневої. Ефект від внесення осінніх добрив буде очевидний в майбутньому році. Основні зусилля слід спрямувати на формування здорової кореневої системи.

Склад добрив для внесення восени відрізняється від складу тих, що призначені для використання навесні. В них практично немає азоту, який стимулює зростання зелені. Під зиму це ні до чого. А ось кількість фосфору, калію, кальцію збільшено. Ці мікроелементи зміцнюють рослини та їх кореневу систему, стимулюють розвиток ростових точок, підвищують зимостійкість рослин.

Флоровіт (осінній) - призначений для будь-яких видів трав, декоративних газонів. Рекомендовані терміни використання — з початку вересня до кінця жовтня. Перешкоджає росту моху, підвищує стійкість рослин до заморозків, вимерзання, допомагає зберегти їх гарний зовнішній вигляд до глибокої осені.

BIOPON (осінній) - багатокомпонентне, гранульоване, однорідне по консистенції добриво для газону. Відсутність азоту в складі гальмує приріст. Це дозволяє обійтися без скошування навіть при тривалих періодах тепла. Підвищений вміст калію збільшує опірність хворобам і стійкість до вимерзання.

Коли потрібно вносити добрива для газону восени? Оптимальні терміни — приблизно за місяць до дати останнього косіння. Тоді ефект буде дуже добре виражений. Але, якщо ви пропустили цей момент, рекомендуємо все ж внести добрива пізніше. Поки температура навколишнього середовища не опустилася нижче 6 градусів, трави продовжують рости й здатні сприйняти підгодівлю.

Агротехнічні заходи

Комплекс робіт по догляду за газоном під зиму зводиться до чищення, стрижки, аерації, реставрації та обробці від хвороб.

Чищення

Необхідно ретельно прибрати з газону все опале з високих рослин листя. Ці рослинні залишки не можна залишати під снігом. Вони будуть гнити, стануть осередками поширення захворювань, розвитку патогенних мікроорганізмів. Під листяним шаром трава випріває, з'являються залисини.

Як інструмент для збору опалого листя доцільно використовувати віялові садові граблі. Найкраще підійдуть варіанти з плоскими зубами з металу або пластику. Вони не ушкоджують стебла трави й не порушують кореневу систему. Також швидко прибрати сухе листя можна за допомогою спеціального садового пилососа.

Стрижка

Газон перезимує набагато краще, якщо він попередньо скошений. Часто можна почути думку, що трава виконує функцію захисту коренів від заморозків. Але хороший, щільний газон спеціального захисту не потребує. А от шкода від трави, що відмирає, реальний. На ній поселяються патогенні грибки, що стають джерелом захворювань. Також в нескошеній траві часто поселяються гризуни. І нова трава під шаром старої рости буде погано.

Важливо правильно вибрати час для останньої стрижки газону перед зимівлею. Якщо це зробити занадто рано, то трава знову відросте до холодів. Якщо пізно — то газон ризикує вимерзнуть взимку. Орієнтуватися треба на терміни за 2 тижні до настання стійких заморозків, згідно з прогнозом в конкретній місцевості.

Найкраща висота трави на газоні, що скошений - 5 см. За кілька днів до початку заморозків рослини відновляться і зміцняться. Зелень вище 8 см залишати не можна. Всю зрізану траву з ділянки обов'язково видаляють.

Аерація

Ще одна важлива процедура в підготовці газону до зимівлі. Полягає в рівномірному проколюванні дерну спецінструментом або просто вилами. Так при поливі вода зможе проникнути в найглибші шари, тим самим попереджаючи застій, утворення калюж, обмерзання. За допомогою аерації ґрунт набуває рихлість, коренева система трави отримує більше кисню.

Аерацію восени виконують у вересні-жовтні, безпосередньо перед осіннім внесенням добрив. Ґрунт повинен бути злегка зволоженим. Після проведення заходу можна ходити по газону 2-3 дні.

Захист від хвороб

Після перерахованих вище агротехнічних процедур газон обробляють від грибних захворювань, які можуть стати причиною випадання трав. Найбільш часто газони уражаються іржею, плямистістю, білої та рожевою цвіллю. Лікувати хвороби, що вже з'явилися, складно, тому рекомендуються профілактичні обробки після останнього косіння. При консервації газону обов'язкова обробка фунгіцидами:

  • Хорус від Syngenta використовується при плямистості листя газонних трав. Це високоефективний захист при різноманітному інфекційному навантаженні й при низьких температурах. Діє проти стадій збудників хвороб, що зимують. Не змивається дощем після обробки.
  • Мобіль — фунгіцид системної дії, рекомендований для боротьби з плямистістю листя газону. Він активний при низьких температурах, не змивається дощем. Надає системне (протягом 7-10 днів) і лікувальну (протягом 36 годин), якщо обробка проведена при появі перших ознак зараження, дію.

Гриби, які можуть з'явитися на газоні, не становлять небезпеки, але псують його зовнішній вигляд. Грибниця розвивається в ґрунті під дерном і в шарі відмерлої трави. Вологий, багатий органікою, погано дренований ґрунт ідеально підходить для грибів. Заходи з боротьби з грибами спрямовані по зниженню кількості органіки в ґрунті. Зменшують підгодівлі органічними добривами, проводять аерацію газону, зменшують полив. Також корисно виконати заселення ґрунту газону корисною мікрофлорою. Для цього ефективно використовувати препарат Байкал.

Якщо газон обладнаний системою поливу, то залишати її непідготовленою до зими теж не можна. Після закінчення сезону систему продувають повітрям, знімають електронні датчики, контролери, помпи. Рекомендується демонтувати й форсунки, вони можуть пошкоджуватися снігом і льодом. Заходи з демонтажу вразливих елементів системи поливу значно продовжать термін її служби.

Взимку газон не вимагає ніяких обробок. Потрібно тільки не ходити по ньому до появи снігового покриву висотою не менше 15 см. На вкритій галявині бажано розбивати кірку льоду.

Правильно підготовлений газон легко перенесе зиму і наступної весни порадує своїх власників активним ростом здоровою і красивою травою.

Товари зі статті
40грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Газонна трава, Яблуня, Вишня, Черешня, Плодово-ягідні, Виноград, Слива, Груша, Абрикос, Персик, Полуниця
Для захисту від
клястероспоріоз, моніліальний опік, парша, борошниста роса, плодова гниль, сіра гниль, біла і бура плямистості, кучерявість листків, мілдью, оїдіум, П
28грн
Виробник
Сімейний Сад (Україна)
Культури
Газонна трава, Яблуня, Вишня, Черешня, Виноград, Слива, Груша, Абрикос, Персик, Полуниця
Для захисту від
сіра гниль, борошниста роса, біла і бура плямистості, парша, плодова гниль, моноліальний опік, клястероспоріоз, кучерявість та плямистість листків

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід