Підготовка саду до зиму: основні роботи

Восени, коли прибраний весь урожай, роботи в саду ще не закінчуються. До того, як ділянка повністю покриється снігом, потрібно встигнути провести ряд важливих заходів. Дерева, чагарники, багаторічники вимагають особливої ​​уваги.

Прибирання листя

Опале з дерев і кущів листя необхідно акуратно зібрати по всій ділянці за допомогою садових грабель. З листя можна приготувати компост або використовувати його як мульчу, наприклад, для багаторічних квітів, що зимують. Але робити це можна лише в тому випадку, якщо вони не були пошкоджені хворобами. Адже це може завдати великої шкоди вашому саду. Листя дерев, які постраждали від парші, борошнистої роси та ін. захворювань необхідно видалити якомога далі від ділянки або знищити.

Осінній догляд за плодовими деревами

Обрізка

До настання стійкої морозної погоди необхідно провести обрізку дерев. Спеціальними інструментами — секатором або садовою пилкою — видаляють сухі, пошкоджені, зайві гілки. Існують схеми обрізки дерев, якими ми рекомендуємо користуватися. Всі зрізи відразу ж обробляються садовим варом для уникнення проникнення інфекції.

Обробка

Коли опало все листя з дерев, можна починати обробку саду від небезпечних хвороб і шкідників.

Для боротьби з ґрунтовими шкідниками територію в пристовбурних кругах рихлять на глибину приблизно 20 см. Таким чином, личинки шкідливих комах виявляються зверху і гинуть взимку, під дією сильних морозів.

Для боротьби з грибковими захворюваннями використовують фунгіциди, а зі шкідниками — інсектициди. Рекомендуємо з нашого асортименту:

  • Хорус — ефективний фунгіцид з унікальним механізмом дії проти збудників таких хвороб, як парша, борошниста роса, моніліоз.
  • Скор — відмінний системний препарат для захисту плодових культур від парші, персика від кучерявості листя.
  • Фітал — системний фунгіцид, застосовується на виноградниках, плодових культурах проти найбільш поширених небезпечних захворювань.
  • Топаз — спеціальний високоселективний системний фунгіцид проти борошнистої роси, має сильну лікувальну, профілактичну дію.
  • Косайд — профілактичний фунгіцид, який забезпечує високоефективний й економічно вигідний захист яблуневого саду від комплексу грибкових і бактеріальних хвороб.
  • Конфідор Максі є високоефективним малотоксичним інсектицидом системної й контактної дії проти широкого спектра шкідників з дуже тривалим захистом.
  • Каліпсо — системний інсектицид, має контактну і кишкову дію, дає можливість контролювати більшість видів шкідників саду.
  • Актеллік — несистемний фосфорорганічний інсектицид-акарицид, контактно-кишкової дії, ефективний захист садових, декоративних та інших сільськогосподарських культур.
  • Актара — системний інсектицид нового покоління широкого спектра дії, який характеризується високою ефективністю і продуктивністю дії (15 хвилин після обробки) незалежно від погоди.

Слід викорчувати дерева, які загинули в результаті сильного пошкодження шкідниками або хворобами. Їх необхідно видалити з території ділянки й спалити. Ґрунт в місцях, де росли загиблі дерева, продезінфікувати хлорним вапном (150-200 г / м2) і перекопати.

Побілка стовбурів дерев восени — відмінний захист не тільки від шкідників, але і від сонячно-морозних опіків і утворення морозобоїн. Перед процедурою стовбур дерева очищають від сухої кори, лишайників, мохів. Зручно використовувати вже готові склади. Білять весь стовбур від землі до заснування перших скелетних гілок.

Пізньої осені, при настанні перших морозів рекомендується провести заходи щодо знищення мишей та інших шкідливих гризунів в саду. Для цього рекомендуємо наступні родентициди: Шторм, Капкан, Багира.

Підживлення

Восени плодові дерева потребують мінеральних підгодівель. Виключити тільки слід азот, який запускає процеси росту, які в цей період не потрібні й істотно знижують зимостійкість. В область пристовбурного кола кожного дерева необхідно щорічно вносити якісні фосфорно-калійні добрива.

Полив

Не щороку осінь буває дощовою. Але важливо, щоб в зиму дерева пішли, добре наситившись вологою. Тому вологозарядний полив — дуже важливий захід. Для кожного дерева рекомендується норма 50 л на 1 м2 пристовбурного кола.

Досить молоді дерева, до 5 річного віку, поливають по площі пристовбурного кола. Старіші дерева краще поливати по периметру крони. Поступовий, поетапний полив дозволить ґрунту просочитися рівномірно. Але не слід проводити вологозарядні поливи, якщо вологість ґрунту в період вегетації дерев підтримувалася на оптимальному рівні.

Осінній догляд за чагарниками

У ягідників перед зимою видаляють непотрібну поросль, старі, відмерлі, хворі гілки. У чорної смородини, порічок, аґрусу вирізають повністю всі гілки, які вже старше 5-6 років. У малини залишають лише здорові паростки поточного року. Це необхідно, щоб навесні молода поросль швидше пішла в зростання. Після обрізки кущі підгодовують калійно-фосфорними добривами.

Осінній догляд за квітами

Зів'ялі однорічники просто прибирають з клумб. Викопують кореневища і цибулини багаторічників, що не зимують у ґрунті. Багаторічники, що зимують, обрізають, якщо це необхідно, вкривають, троянди підгортають.

Укриття рослин на зиму

Для захисту штамбів молодих дерев від зайців їх обв'язують білим папером, стеблами очерету, соняшнику, гілками хвойних дерев. А ось використовувати солому, стебла кукурудзи можна, оскільки вони привертають мишей. Для укриття рослин застосовують агроволокно, мішковину, опале листя, гілки та ін.

Товари зі статті
40грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Газонна трава, Яблуня, Вишня, Черешня, Плодово-ягідні, Виноград, Слива, Груша, Абрикос, Персик, Полуниця
Для захисту від
клястероспоріоз, моніліальний опік, парша, борошниста роса, плодова гниль, сіра гниль, біла і бура плямистості, кучерявість листків, мілдью, оїдіум, П
26грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Картопля, Груша, Морква, Персик, Томат
Для захисту від
парша, борошниста роса, альтернаріоз, Кучерявість листя, фітофтороз
22грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Виноград, Груша, Огірок, Смородина, Малина, Полуниця
Для захисту від
борошниста роса, оїдіум, пурпурова плямистість, сіра гниль, американська борошниста роса
4 164грн
Немає в наявност
Виробник
Dupon (США)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Виноград, Груша, Цибуля, Персик, Томат
Для захисту від
фітофтороз, ризоктоніоз, несправжня борошниста роса, альтернаріоз, бактеріоз, кладоспоріоз, пітіоз, Несправжня борошниста роса, церкоспороз, кластерос

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід