Родентициди

препарати від гризунівВзимку садівникам необхідно захищати посадки не тільки від морозів, але і від гризунів. З приходом осені збільшується активність щурів і мишей. Вони облаштовують гнізда в кущах і багаторічниках, поїдають бруньки на рослинах, знищують запаси в льохах, чим завдають непоправної шкоди дачникам. Як позбутися від гризунів на ділянці?

Класифікація родентицидів і їх характеристики

Боротьба з гризунами ведеться не одне тисячоліття: за цей час способи боротьби зазнали множинні зміни. Якщо раніше ефективними методами вважалися біологічні заходи боротьби - залучення природних ворогів - котів чи їжаків, то згодом популярністю стали користуватися механічні пристрої.

Пастки і капкани надійні, проте використовувати їх можна лише в закритих приміщеннях - будинках, сараях, погребах. Для дачних ділянок такий спосіб незручний. Лапник, часто використовуваний дачниками, не володіє потрібним ефектом: миші знайдуть спосіб підібратися до ласощів.

Згодом свою дієвість і незамінність довели родентициди - засоби, що скорочують популяцію гризунів на основі токсичних сполук.

Родентициди застосовуються для знищення широкого спектру шкідників: миша

 • мишей;
 • полівок;
 • щурів;
 • хом'яків.

Виділяють родентициди:

 • Стрімкої (гострої) дії - знищують шкідників за короткий термін - від декількох хвилин до доби. Через швидкості впливу отрути він виявляється малоефективний в боротьбі з великими популяціями: миші запам'ятовують причину загибелі родича і обходять таку приманку стороною.
 • Хронічної дії - загибель тварин настає протягом декількох днів, через накопичувальний ефект. Гризуни не визначають приманку як небезпечну і продовжують її поїдати.

У побуті застосовують як засоби гострої дії, так і хронічного. Однак останні менш небезпечні і більш надійні, відносяться до останнього покоління родентицидний засобів.

Дія родентицидів

Незважаючи на кінцевий результат - загибель гризунів - механізм їх дії може відрізнятися в залежності від речовин, що входять до їх складу. У приманці може міститися швидкодіюча отрута або антикоагулянт. Родентициди

Різниться препаративная форма родентицидів: 

 • Гранули - зручні в застосуванні, яскраво забарвлені гранули на основі зерна з додаванням отруйних речовин. До гранульованих засобів відноситься препарат Талон.
 • Тістоподібні приманки - токсичний продукт, охоче поїдається шкідниками. Принади з тіста добре тримають форму, не розсипаються, зручні в застосуванні. Представлені засоби: Смерть щурам №1, Ред, Капкан, Антищур, Захисник.
 • Зернові приманки - традиційні засоби для знищення гризунів в ідеї протравленого зерна яскравого кольору. Можуть застосовуватися як в приміщеннях, так і на дачних ділянках. Ефективні засоби: Капкан, Багіра.
 • Парафінові брикети - найбільш зручні та ефективні засоби від мишей і щурів. Зернова основа змішана з парафіном та основою, що перешкоджає її псуванню при високій вологості. Засіб не розсипається, його зручно розкладати навіть в важкодоступних місцях. Надійні, відмінно зарекомендували себе родентициди в брикетах: Шторм, Багіра, Талон, Антищур, Захисник, Капкан.

Всі представлені родентициди відразу готові до застосування. Їх не потрібно додатково розводити або переробляти.

Речовини-антикоагулянти, що входять до складу приманок, перешкоджають нормальному згортанню крові у гризунів. Поступово накопичуючись в їх організмі, отрута призводить до численних внутрішніх кровотеч.

Антикоагулянти мають ряд переваг:

 • не викликають у гризунів «почуття небезпеки»;
 • добре з'їдаються шкідниками;полівка
 • при одноразовому випадковому поїданні не є небезпечними для інших тварин через малу кількість отруйних речовин;
 • надійність дії - антикоагулянти не викликають звикання;
 • застосування можливе як у відкритому грунті, так і в приміщеннях.

Всі родентициди, незалежно від складу і препаративної форми, слід використовувати з обережністю, дотримуючись правил. Це вбереже від випадкового отруєння людини або корисних тварин і підвищить ефективність приманки для гризунів.

Застосування родентицидів

Особливо актуальне застосування родентицидів ранньою весною і в середині осені. Саме в ці періоди спостерігається найбільша активність шкідників, пов'язана з розмноженням і пошуком їжі.

Застосовувати родентициди можна всюди:

 • На ділянці. Принади розкладають в місцях, найбільш привабливих для мишей і щурів: поблизу компостної купи, в заростях трави або чагарників, під будівлями.
 • У будинках. Родентициди розташовують в найзатишніших місцях: під меблями, поруч з відром для сміття. Необхідно прибрати в недоступне для гризунів місце харчові продукти, щоб збільшити привабливість приманок.
 • У сараях, погребах. Принади кладуть в доступних для мишей і щурів місцях. Розкладати їх можна між ящиками або мішками з плодами. Не можна допускати зіткнення приманок з овочами і фруктами.

Всі приманки, використовувані в побутових умовах, відносяться до помірно небезпечних або малонебезпечних речовин. При дотриманні заходів безпеки вони не завдадуть шкоди здоров'ю людини. хомяк

При використанні родентицидів важливо дотримуватися всіх заходів особистої безпеки. При роботі з ними обов'язково потрібно використовувати маски і рукавички. Приманки розкладають тільки в місцях, недоступних для домашніх тварин.

Всі родентициди пофарбовані в яскраві кольори, щоб неможливо було переплутати їх з харчовими продуктами. Тому особливу обережність слід проявляти при розкладанні в місцях, де можуть перебувати діти.

Родентициди не можна використовувати поблизу харчових продуктів. Слід регулярно оцінювати стан приманки, при необхідності підкладаючи нову порцію. Якщо родентицид залишається недоторканим, то гризуни знищені.

При використанні родентицидів у відкритому грунті слід розміщувати їх в затишному місці, доступному тільки для гризунів, щоб не допустити випадкового отруєння диких або домашніх тварин.

Народні засоби від мишей і щурів не володіють достатньою ефективністю і надійністю. Дієві препарати - родентициди - скоротять популяцію гризунів не тільки в господарських будівлях, але і на ділянках.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід