Родентициди: що це, препаративна форма, як застосовувати

Гризуни — одвічні супутники людини. Тихо й непомітно вони поселяються та живуть поруч: будь то квартира, приватний будинок або дача. Порожнечі в стінах, під підлогою, в підвалі, а також сміттєві баки та системи каналізації — їх улюблені місця проживання. Яким надійним способом можна позбутися від них, не використовуючи пастки та мишоловки?

Що таке родентициди

Для боротьби з гризунами були розроблені спеціальні хімічні засоби — родентициди. Вони використовуються для скорочення чисельності щурів, мишей, полівок, відрізняються високою ефективністю.

Родентициди поділяються на групи в залежності від складу (синтетичні або органічні), по швидкості й спрямованості дії на тварин:

  1. Гострої дії. Призводять до швидкої загибелі гризунів (від пів години до доби). До складу таких препаратів входять сильнодійні речовини — стрихнін, фосфід цинку, миш'як. Використовуються спеціалізованими службами для термінового позбавлення від щурів і мишей. Основний недолік — швидке визначення причини загибелі гризуна його родичами, які відмовляються від поїдання приманки.
  2. Хронічної дії (антикоагулянти). У процесі поїдання препарату в організмі тварини відбувається накопичення отруйних сполук. У міру досягнення їх критичної кількості відбувається загибель гризунів. Тварини не пов'язують загибель родича з приманкою й продовжують поїдати її. У цю групу віднесені майже всі продавані для побутових потреб препарати.

Препаративна форма

Практично кожен виробник випускає цілу лінійку родентицидних засобів. Вони відрізняються як за препаративною формою, так і за харчовими компонентами.

Родентициди випускаються в декількох варіантах:

До складу будь-якої приманки-родентицида входить харчова основа або ароматизатор, дієва речовина, барвник, допоміжні речовини. Наприклад, у брикетів це — парафінова основа, що запобігає гниття й псування приманки в умовах підвищеної вологості.

Незалежно від препаративної форми приманки повинні бути пофарбовані в яскравий колір, щоб легко ідентифікувати їх, не сплутати з харчовими продуктами. Найбільш популярні готові препарати, які не потребують додаткових дій з родентицидом (приготування приманки, розведення та ін.).

Механізм дії родентицидів

Більшість родентицидів впливають на кишківник гризунів, тобто діють через травну систему. Родентициди нового покоління містять антикоагулянти — особливі хімічні речовини, що накопичуються в організмі гризуна. У міру накопичення вони поступово знижують згортання крові, одночасно підвищуючи проникність судин. В результаті загибель тварини настає від численних внутрішніх крововиливів. Оскільки гризун не спостерігає у себе різке погіршення самопочуття, то у нього не розвивається острах приманки. Він знову поїдає її, накопичуючи отруту в організмі.

Переваги антикоагулянтів:

  • відносно безпечні для великих тварин і людини — в принади знаходиться невелика кількість хімікату, тому ймовірність отруєння мінімальна;
  • відсутність остраху приманки, як наслідок — висока її ефективність і надійність;
  • відсутність захисних реакцій і звикання до препарату;
  • можливість використання в житлових приміщеннях і на вулиці (при наявності захисту від поїдання птахами та дикими тваринами).

Родентицид Талон

Окремо слід розповісти про родентицид Талон від компанії Сингента. Діюча речовина Талону – бродіфакум. Це антикоагулянт, який летальний для гризунів навіть за одноразового вживання. Під його дію потрапляють миші і щурі, а якщо їм не пощастить, то і зайці.

Препарат випускається в гранулах, які мають надзвичайно привабливий смак для гризунів завдяки спеціальним харчовим домішкам. Тому можна бути впевненим, що миші і щури скоріше з’їдять Талон, ніж ваші харчові запаси або проводку.

Родентицид Талон проти мишей і щурів призначений для використання у приміщеннях, однак гранули можна розмістити на городі або у дворі в підходящих контейнерах, які захистять препарат від опадів. Спеціальні пастки і контейнери також слід використовувати і у приміщеннях, щоб убезпечити домашніх улюбленців і свійських тварин.

Способи застосування родентицидів

При роботі з родентицидами слід враховувати їх хімічні властивості. Не можна розміщувати їх поблизу харчових продуктів, на відкритих просторах.

Залежно від місця застосування слід рівномірно розподіляти родентициди на шляху пересування гризунів і місць їх проживання:

  1. У житлових приміщеннях приманки розкладають в місцях проживання гризунів: відро для сміття, санвузол, простір за і під кухонними меблями. Бажано розкладати приманки в спеціальні коробки з невеликим отвором, щоб виключити поїдання препарату дітьми або домашніми тваринами.
  2. У допоміжних приміщеннях родентициди розкладають поблизу люків, каналізаційних систем, труб, вентиляційних отворів, поблизу джерел води.
  3. На вулиці. Для захисту диких тварин і птахів рекомендується використовувати захисні короби з отвором. Розміщують їх в місцях природного укриття: поблизу будівель, компостних куп, під розлогими кущами, в зарослях трави.

При розміщенні родентицидів їх слід рівномірно розподіляти по приміщенню, щоб приманка не залишилася непоміченою гризунами. Слід своєчасно замінювати приманки в міру їх поїдання щурами та мишами, стежити за зменшенням їх кількості. Якщо обсяг препарату не змінюється кілька днів, значить, вся популяція гризунів винищена.

При використанні родентицидів для боротьби з гризунами слід дотримуватись заходів особистої безпеки. Не можна розкладати приманку в доступних для дітей або тварин місцях, поблизу харчових продуктів. Якщо застосування родентицидів викликає у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину для отримання грамотної, вичерпної інформації.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід