Секрети посіву квіткової розсади: петунія, еустома, сурфінія

порадиСамостійно вирощена квіткова розсада - найекономічніший спосіб прикраси ділянки. Можна самостійно вибрати вподобані сорти і забарвлення, спостерігати за ростом і розвитком сіянців. Уже котрий рік серед садівників на піку популярності - еустома, петунія і сурфінія. Як виростити їх з насіння?

Як виростити розсаду петунії

Петунія - беззмінний лідер серед квітучих культур як на клумбах, так і в садових кашпо і вазонах. Прості і махрові, однотонні й багатобарвні, великі і дрібні, рясноквітучі, ампельні - серед сотень сортів петунії неодмінно знайдеться «той самий».

Переваги петунії - тривале, рясне цвітіння, невибагливість дорослих рослин. Однак з розсадою, вирощеною з насіння, доведеться повозитися.

Насіння петунії більше схожі на пил - настільки дрібні, що розсаджувати їх по одному майже неможливо. Для зручності сортове насіння гранульоване: воно мають білу або кольорову оболонку, яка захищає їх від зовнішнього впливу, але швидко руйнується під дією вологи. різнокольорові квіти

Петунія - багаторічна рослина, яку вирощують як однорічник. Холодну зиму на вулиці квітка не переживе, проте з успіхом зимує в кімнатних умовах.

Щоб рослини цвіли з весни до самих заморозків, приступають до посіву вже в лютому. Можна відкласти посів і на березень, проте цвітіння настане пізніше на місяць.

Посіяти петунію просто:

  • Обеззараженною пухкою грунтовою сумішшю заповнюють посадкові ємності. Сіяти петунію можна в загальну миску, а пікірують вже по окремим стаканчиках або горщиках.
  • Насіння розподіляють по поверхні грунту. Зубочисткою гранули укладають на відстані не менше 2 см один від одного, щоб до моменту пікіровки рослини не переплелися корінням. Якщо насіння петунії не гранульоване, його можна змішати з піском і тонким шаром розподілити по грунту. Можна сіяти петунію навіть по снігу: тала вода наситить насіння і грунт.
  • Гранули або посіяне з піском насіння зволожують з пульверизатора, накривають плівкою і прибирають на підвіконня.

розсадаПри кімнатній температурі сіянці з'являться через тиждень. Вони потребують особливої ​​турботи: «тепличку» необхідно провітрювати 1-2 рази на день. Це запобіжить поширенню грибків і плісняви ​​по сходам.

Важливо забезпечити сіянці додатковим освітленням, щоб збільшити тривалість світлового дня. В іншому випадку сходи будуть слабкими, розвиватися стануть повільно, що відкладає цвітіння на кілька тижнів.

Пікірують петунії в фазі 3-4 справжніх листків. Розсаджують їх в окремі ємності, намагаючись не травмувати підземну частину. А ось верхівку можна прищипнуть: це сприяє рясному розгалуженню.

Як виростити розсаду сурфінії

Сурфінія - особливий ампельний різновид петунії, що відрізняється рясним і тривалим цвітінням, невибагливістю і швидким зростанням. На відміну від петунії, кущики сурфінії готові до цвітіння вже через 1,5-2 місяці.

Культуру часто використовують для вертикального озеленення, висаджують в підвісні кашпо. Довгі батоги, що досягають деколи двух метрів, при правильному регулярному обрізанні утворюють щільний кущ, повністю покритий квітами. розсада в стаканчику

Висаджують сульфінії в кінці лютого або на початку березня. Рослинам обов'язково організовують додаткове освітлення, в іншому випадку сіянці витягуються, стають крихкими і слабкими. При нестачі світла культура не буде цвісти рясно, як на картинці.

Порядок посіву сурфінії не відрізняється від петунії: їх насіння однакові. Їм потрібні схожі умови для проростання. Однак бажано сіяти сурфінії відразу по окремих ємностях або торфотаблетки.

Насіння сурфінії можуть сходити трохи довше, до 20 днів. Вони мають потребу в стабільній температурі вище +20 градусів, високій вологості і щоденному провітрюванні «теплички».

До моменту пікіровки рослини повинні обзавестися 3-5 справжніми листочками.

Як виростити розсаду еустоми

різнокольорові Еустома - це гарноквітуча культура, що набирає популярність і яку вирощують у вазонах або клумбах. Квітки-дзвіночки в діаметрі виростають близько 5 см, а висота рослини коливається від 0,5 до 0,8 м.

Зустрічаються квітки махрові і прості, білі, сині, рожеві, жовті - вони чудово виглядають групами і поодиноко. Гарні вони і в зрізку: кожна рослина являє собою букет з 15-20 суцвіттями.

Еустома є дворічною культурою, проте не переносить холоду, тому вирощується як однорічник. Цвітіння настає лише через 4-5 місяців з появи сходів, триває з липня по вересень. Тому сіяти еустому потрібно раніше звичних культур - вже в січні. Ніжним сіянцям необхідно додаткове освітлення, щоб розсада виросла міцною і здоровою.

Для посіву вибирають легкий, вологоємний субстрат. Підійдуть готові суміші для фіалок. Перед використанням грунт обов'язково знезаражують: сходи дуже чутливі до грибкових захворювань. Знезараженню підлягає і ємність для розсади.

Порядок посіву еустоми:

  • Підготовлений грунт насипають в ємності. Краще використовувати індивідуальні горщики для посівів, оскільки сіянці важко переносять пересадку.розсада в стаканчику
  • Грунт розрівнюють і укладають на поверхню посівний матеріал, не заглиблюючи. Зручно розподіляти насіння зубочисткою або сірником. Насіння еустоми дуже дрібне, для зручності посіву воно гранульоване.
  • Після цього поверхню грунту і гранули зволожують з пульверизатора, накривають ємність пакетом і залишають до появи сходів.

При температурі +22 ... + 24 градусів сіянці з'являться через 10 днів. Розвиваються вони вкрай повільно, до пікіровки рослини з 2-3 парами листя будуть готові лише через 1,5-2 місяці.

Важливо дотримуватися режиму поливу: сходи чутливі як до нестачі вологи, так і до її надлишку. Еустома добре росте тільки при хорошому освітленні, не можна прибирати її углиб кімнати або в тінь інших рослин.

Петунія, сурфінія і еустома неодмінно прикрасять садові вазони або клумби. Їх можна використовувати і як кімнатні квіти, розмістивши на підвіконні або на столі. Належний догляд і регулярні підгодівлі - секрет рясного, тривалого цвітіння.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід