Секрети успішного вирощування Еустоми

Є думка, що виростити Еустому з насіння непросто, бо вона вимагає особливих навичок і знань. Але це не зовсім так. Виростити Еустому не так важко як говорять, складно буває тільки перші два місяці, коли необхідно створити певні умови для сіянців.

Терміни посіву насіння. Починають посів насіння еустоми ще взимку (грудень-січень). Це пов'язано з тим, що цвітіння еустоми починаєтся на 15-20-му тижні після появи сходів, тому при весняному посіві вона просто не встигає зацвісти. Насіння еустоми сіють в одноразові стаканчики (50 г) з легким вологим торф'яним ґрунтом, в який додають пісок або перліт, щоб він був більш пухким і повітропроникним найкраще підходить готовий ґрунт для фіалок

Сіють насіння поверхнево і злегка вдавлюють в ґрунт, в кожен стаканчик кладуть по 3-5 насіння, оскільки через місяць-півтора все одно доведеться робити пікіровку. Після посіву надягають на стаканчики поліетиленові пакетики для створення парникового ефекту і чекають появи сходів.

Світло і тепло – важлива складова успішного вирощування. Перші два місяці після посіву сходам еустоми необхідно яскраве розсіяне освітлення для того, щоб вони росли компактно і не витягувалися. Створити таке освітлення можна тільки з використанням ламп денного світла. Досвідчені квітникарі рекомендують сіянці еустоми вирощувати перші два місяці на стелажах. В кінці лютого ставлять їх на самий сонячний підвіконня в будинку, тому що сонячне світло для еустоми все-таки краще штучного. Якщо у вас немає стелажа - не біда. Купіть лампу денного світла і повісьте її над який-небудь поличкою - куточок для вирощування розсади еустоми готовий.

 Оптимальна температура для проростання насіння еустоми 20-25 ° С, дрібні сходи з'являються через 10-15 днів, перші два місяці вони розвиваються повільно.

Еустома віддає перевагу сонячним місцям, де вона повністю розкриває свою красу, тому висаджують її на самому сонячному місці в саду. Щоб захистити від хвороб декілька разів обробляють фундазолом.

Підживлення еустоми починають після гарного вкорінення розсади, приблизно через місяць після посадки. Для цього можна використовувати якісні мінеральні добрива для квітучих рослин, які повністю розчиняються у воді (в червні використовують добриво з високим вмістом азоту, а потім в липні і серпні – Плантатор бутонизація з меншим вмістом азоту і з великим вмістом фосфору).

 Пікіровка сіянців. Маленькі сіянці еустоми через місяць-півтора після появи сходів необхідно пікірувати. Процедура ця ювелірна, але необхідна для кращого і швидшого росту еустоми. Досвідчені квітникарі радять дотримуватися таку послідовність дій: Беруть тоненьке шило, піддівають крихітну рослин і легко виймають з торф'яного грунту. В окремому стаканчику, роблять олівцем або ручкою поглиблення і вставляють туди сіянець по самі листочки, злегка притискають по боках попередньо помірно зволожений грунт. Після пересадки надягають на стаканчик поліетиленовий пакет і залишають рослину в спокої на півтори-два тижні. Еустомі ця процедура дуже «до душі», тому що приживається крихітна розсада відмінно (чого не скажеш про дорослих рослин). Через тиждень після пікіровки сіянці збільшуються вдвічі, ростуть «прямо на очах». В кінці лютого-початку березня вже молоді рослини пересаджують методом перевалки, без руйнування земляного кома, в горщики діаметром 8 см. На дно горщиків обов'язково насипають тонкий шар дренажу з керамзиту. Рослини краще розташувати підвіконня де багато сонця і поступово, знімаючи пакети і привчають до сонця, адаптують розсаду до відсутності парникового ефекту. Так еустома і росте в горщиках до висадки в сад.