Вирощування екзотичних культур в кліматичних умовах України

порадиТрадиційні овочі і фрукти з часом «приїдаються» садівникам. Хочеться чогось нового, незвичного. У кліматичних умовах України можна з успіхом виростити ряд екзотичних культур. Які екзоти добре ростуть на дачних ділянках в Україні?

Які екзотичні культури можна виростити

Зміна клімату - більш тепле і сухе літо, м'які зими - розширюють можливості садівництва в Україні. Рослини, які раніше вважалися занадто теплолюбними, починають успішно обробляти на території країни.

Безумовно, екзоти потребують підвищеної уваги садівника: одним необхідно велика кількість вологи, іншим - потужна опора для росту, третім - надійне укриття на зиму.

Виростити на власній дачній ділянці можна безліч екзотів:кущ годжі

Незвичайний вид екзотичних культур робить їх привабливими для вирощування на садових ділянках. А одержувані плоди - приємний бонус за старання садівника.

Вирощування екзотичних фруктів в Україні

Більшість екзотичних культур - фруктових та ягідних - прийшли з тропічних країн. Для гармонійного розвитку і якнайшвидшого плодоношення їм необхідно створити умови, наближені до природних.

Завдяки багаторічним старанням селекціонерів по виведенню нових, адаптованих сортів, екзотичні рослини не так примхливі, як їхні південні «побратими». Вони легше переносять помилки в догляді, менш вимогливі до умов вирощування. Однак рости без турботи вони теж не зможуть.

Вибір місця посадкидерево інжира

Перед придбанням і висадкою саджанця слід визначити найбільш підходяще для вирощування місце на ділянці. Ті, що прийшли з тропічних регіонів, екзотичні культури потребують тепла і захисту від холодних вітрів.

Найкраще вирощувати їх на ділянках, розташованих на південних схилах. Так вони захищені від північних вітрів, протягом усього дня знаходяться під сонцем, а надлишки вологи стікають нижче по схилу.

Однак якщо ділянка рівна, слід підібрати місце, яке відповідає умовам:

  • Захищене з північного боку будівлями або парканом. Так екзотам легше пережити раптові морози або холодні північні вітри, що призводять до підмерзання деревини.
  • Незатінене з сонячної сторони. Навіть найменша тінь протягом дня може негативно позначитись на розвитку і зростанні рослини. Надалі тінь може стати причиною слабкого плодоношення або відмови від нього. Рослина не встигне виростити плоди в умовах короткого сонячного дня. Продумувати розташування місця посадки екзота слід на перспективу: що здаються зараз невисокими сусіди - саджанці традиційних плодово-ягідних або декоративних культур через кілька років можуть дати щільну тінь.
  • З гарним грунтом. Для кожної рослини підбирають відповідний рН грунту. Одні культури воліють злегка лужний грунт, інші - кислий. Але основній частині екзотичних культур підійдуть нейтральні грунту. Вони повинні бути поживними, багатими гумусом, пухкими, дренованими. Не можна допускати найменшого застою вологи: він буде згубний для рослин.
  • З низьким заляганням грунтових вод. Якщо підземні води розташовуються на глибині 3 метрів або вище, то виростити екзотів можливо лише на пагорбах.

Правильно підібране місце для екзотичних культур - половина успіху у вирощуванні. Помилки, допущені на етапі розміщення саджанця на ділянці, в подальшому виправити буде дуже складно.

Особливості вирощування екзотичних культур 

Догляд за екзотичними культурами не сильно відрізняється від традиційного. Полив, підживлення, обрізка і правильна підготовка рослин до зими - всі секрети успіху.секатор

Полив

Після посадки саджанця екзотичної культури необхідно забезпечити своєчасним поливом. Зволоження грунту проводять регулярно, не допускаючи пересихання. Вода для поливу необхідна тепла, щоб не викликати більшого стресу у молодого рослини.

При поливі враховують особливості кожного екзота. Одні добре ростуть на посушливих грунтах, іншим потрібно регулярне зволоження. При наявності природних опадів додатковий полив не потрібно, в посушливий час оцінюють стан рослин і їх потреба в воді, поливають 1-3 рази в тиждень.

Підживлення

Для правильного розвитку екзотичні рослини необхідно щорічно підживлювати. У перші роки достатньо 2-3 підгодівлі протягом сезону. З вступом в плодоношення частоту збільшують мінімум до 4-5 разів. Недолік поживних речовин гальмує дозрівання плодів, молодих пагонів, знижує морозостійкість культур.

Не можна перегодовувати екзотів азотними добривами. Вони провокують активний ріст пагонів, проте до осені рослина залишається ослабленим, сил на визрівання всіх гілок може не вистачити.

Обрізка 

Будь-яке екзотичне дерево або кущ потребує щорічної обрізки. Видалення зайвих пагонів стимулює плодоношення, перерозподіляє сили рослини. Правильна крона екзота повинна добре провітрюватися для виключення розповсюдження захворювань. Рослини повинні висвітлюватися з усіх боків: ростуть всередині крони затінені пагони будуть давати слабкі врожаї, стануть тягнутися і віднімати сили.

Обрізку краще проводити навесні, видаляючи всі пагони які не перезимували. Якщо життєздатність деяких гілок викликає сумніви, їх краще залишити до розпускання бруньок, щоб випадково не видалити здоровк втечу.

Протягом літа видаляють всю молодь, волчкові пагони (при їх появі). закриті дерева

Підготовка до зими

Підготовці екзотичних культур до зимівлі приділяють особливу увагу. Починають процес відразу після збору врожаю. Дерева рясно поливають, підживлюють фосфорно-калійними складами. Вони сприяють повному визріванню пагонів і плодових бруньок.

Пагони слід пов'язувати в пучок після перших заморозків. При похилій посадці саджанця всі його гілки притискають до землі і закріплюють. Як утеплювач підійде торф, перегній, земля, опил або нетканий матеріал в кілька шарів. Важливо утеплювати екзоти тільки з настанням заморозків. Адже раннє укриття і наступні дощі приведуть до випрівання культури.

Будь якій екзотичній культурі необхідний відповідний догляд. Рослини успішно ростуть в кліматі України, тішать багатими врожаями надзвичайно смачних, ароматних плодів, непорівнянних з покупними.

Товари зі статті
295грн
Немає в наявності
Розмір плоду
90-120 г
Запилення
перехресне
Упаковка
пакет з субстратом
Виробник
Висота саджанця, см
110-140
Вік саджанця
дворічний
Строк дозрівання плодів
середньоранній

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід