Захист плодів черешні від шкідників і хвороб

порадиСолодкі, смачні і ароматні ягоди черешні подобаються не тільки садівникам. Привертають вони і шкідників. Комахи здатні залишити дачників без врожаю: швидко поширюючись, вони псують всі плоди на дереві. Як уберегти плоди черешні від шкідників і хвороб?

Профілактика

Здоровий, активно зростаючий сад - результат праць садівника. Дерева слід забезпечити належним доглядом: поливом, мульчуванням, підживленням. Не можна забувати і про захист культури від шкідників і хвороб.

Підтримують здоров'я черешні за допомогою профілактичних заходів. Вони спрямовані на зниження ймовірності поширення хвороб і шкідників.

До них відносять:обрізка дерев

 • Дотримання схеми посадки дерев при закладці саду. Якщо черешні посаджені занадто близько один до одного, рослини вступають в конкуренцію за живлення, а грибки і комахи швидко поширюються з одного дерева на інше.
 • Проведення захисного розпушування прикореневої зони після встановлення перших холодів. В процесі перекопування комахи, які пішли в сплячку, виявляються на поверхні і гинуть протягом зими.
 • Регулярна обрізка і заліковування ран. Загущення крони призводить до зменшення її провітрювання, і, як наслідок, поширення грибків. Всі місця зрізів обов'язково обробляють садовим варом. Це необхідно для захисту пошкоджених тканин.
 • З приходом тепла навесні на стовбурах встановлюють ловчі пояси, що перешкоджають проникненню шкідників до бруньок.

Регулярно слід оцінювати стан рослин, відслідковувати зміну кольору листя, її розміру, появі плям. Якщо профілактичні заходи виявилися недостатніми, слід застосовувати засоби захисту рослин.

Як захистити черешню від шкідників

Шкідники здатні занапастити весь урожай черешні. У відповідних умовах вони швидко розмножуються і поширюються по дереву. Починати боротьбу зі шкідниками слід при появі перших же особин.

Обробляти слід не тільки пошкоджені пагони, а все дерево і найближчих «сусідів».

Найнебезпечнішими і поширеними шкідниками черешні вважають:

 • Вишневу муху - вона здатна зруйнувати всі зав'язані плоди, відкладаючи в кожну ягоду по яйцю.черешня з черв'яком
 • Вишневий довгоносик - комаха, дорослі особини якої ушкоджують квіти і листя черешні. А личинки, що з'являються з відкладених на кісточці плоду яєць, пошкоджують ядро ​​ягоди.
 • Вишнева міль - небезпечна непоказна комаха, гусениці які харчуються квітковими нирками і молодим листям.
 • Шовкопряд - гусениці харчуються свіжою зеленню черешні, приводячи до ослаблення дерева.
 • Попелиця - поширена комаха, колонії якої харчуються соком рослини, послаблюють його, пригнічують ріст і розвиток.

В поодиноких випадках пошкодження плодів в якості екстрених заходів знімають і знищують заражені ягоди.

Проти комах-шкідників використовують спеціальні препарати - інсектициди. Вони надають згубну дію як на личинок, так і на дорослих особин.

Ефективними є засоби:

 1. Ініціатор. Дієвий інсектицид системної, пролонгованої дії, що випускається в таблетках. Його перевага - тривалий захист без обприскувань вегетативної частини. Досить внести 1-2 таблетки в кореневу зону черешні для захисту протягом року.
 2. Каліпсо. Системний засіб від шкідників на черешні, в стислі терміни рятує від комах. Препарат безпечний для запилювачів - бджіл, джмелів, ос. Досить 2 мл хімікату для приготування 10 л робочого розчину (на 1 сотку).
 3. Брунька. Унікальний препарат, що поєднує дію фунгіциду і інсектициду. Досить однієї обробки черешні до розпускання бруньок, щоб до осені позбутися від комах. При сильному зараженні обробку можна повторити відразу після цвітіння. Для обприскування 30 мл засобу розводять в 10 л води. В результаті розпаду хімічних сполук, що входять до складу препарату, вони виступають в якості підгодівлі для дерева.
 4. Прованто Вернал. Дієвий системний препарат, який надає на широкий спектр шкідників контактна і кишкову дію. Він безпечний для бджіл, тому може використовуватися для обприскування саду навіть під час цвітіння. Не викликає у комах звикання. Витрата речовини - 2 мл на відро води. Цього достатньо для обробки 1 сотки посадок.
 5. Актеллік. Найпопулярніший інсектицид, чия ефективність підтверджена садівниками протягом багатьох років. Він згубний для жуків, гусениць, кліщів, щитівок, діючи системно. Для обробки черешні препарат розводять в пропорції 1 мл засобу на 1 л води, на сотку знадобиться від 5 л робочого розчину.гнилі черешні

Будь-який інсектицид застосовують строго по інструкції, дотримуються терміну обробки, їх періодичність і концентрацію розчину. Ігнорування вимог виробників може завдати шкоди як рослинам, корисним комахам, так і людині. 

Як захистити черешню від хвороб 

Часто початок хвороби садівники пропускають, оскільки вважають, що кілька деформованих або забарвлених в інший колір листя не завдадуть шкоди. Однак через деякий час хвороба вже охоплює весь сад, лікування затягується.

Небезпека для черешні представляють захворювання:

 • клястероспоріоз;
 • бактеріоз;
 • гоммоз;
 • хлороз;
 • борошниста роса;
 • кокомікоз;
 • моніліоз;
 • філлостіктоз.

Є й інші хвороби черешні, всі вони призводять до поступового ослаблення дерев і їх загибелі.гілка черешні

Чи врятують від захворювань черешні фунгіциди: 

 • Хорус. Один з найбільш ефективних препаратів, згубний для більшості збудників хвороб. На відро води розводять 3 г, обприскування проводять кілька разів за сезон.
 • Луна Сенсейшн. Препарат з тривалістю захисту до 30 днів. Призводить до загибелі шкідливих бактерій і грибків.
 • Блу Бордо. Ефективний засіб на основі міді. Робочий розчин отримують розчиненням 50 г засобу на 4 води, обприскують в період зростання зеленої маси.
 • Альєтт. Препарат для прикореневого поливу черешні від гнилі кореневої шийки. На 10 л води достатньо 30 г препарату.

Починати захищати плоди черешні від хвороб і шкідників необхідно з самого початку сезону. Кратність і терміни обробки дерев залежать від обраного препарату. Уберегти рослини від захворювань і атаки комах можна за допомогою профілактичних засобів. Але якщо шкідники вже виявлені, зволікати з лікуванням черешні можна.

Товари зі статті
238грн
Виробник
Bayer (Німеччина)
Культури
Яблуня, Вишня, Черешня, Декоративні, Плодово-ягідні, Слива, Груша, Абрикос, Персик, Туя, Хвойні
Для захисту від
попелиця, довгоносик, міль, щитівка, листовійка, совка, личинка хруща, капустянка, шовкопряд, пильщик, короїд, златка
1 869грн
Виробник
Кемілайн Агро (Україна)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Виноград, Груша
Для захисту від
Зимуючі стадії щитівок, несправжньощитівок, кліщі, попелиці, п’ядуни, листовійки, молі, листоблішки; парша, клястероспоріоз, кучерявість листя, кокомі
852грн
Виробник
SBM (Франція)
Культури
Яблуня, Вишня, Черешня, Плодово-ягідні, Овочеві, Виноград, Картопля, Груша, Цибуля, Капуста, Персик, Томат, Часник, Полуниця
Для захисту від
колорадський жук, попелиця, трипси, совка, довгоносик, листоблішки, білянка, оленка, міль, муха
40грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Вишня, Черешня, Зернові, Плодово-ягідні, Овочеві, Виноград, Буряк, Огірок, Персик, Томат, Смородина, Малина, Полуниця
Для захисту від
вишнева муха, попелиця, кліщ, плодожерка, колорадський жук, білокрилка, вогнівки
40грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Газонна трава, Яблуня, Вишня, Черешня, Плодово-ягідні, Виноград, Слива, Груша, Абрикос, Персик, Полуниця
Для захисту від
клястероспоріоз, моніліальний опік, парша, борошниста роса, плодова гниль, сіра гниль, біла і бура плямистості, кучерявість листків, мілдью, оїдіум, П
36грн
Немає в наявност
Виробник
Bayer (Німеччина)
Культури
Яблуня, Вишня, Черешня, Плодово-ягідні, Груша, Персик, Полуниця
Для захисту від
парша яблуні, борошниста роса, плодова гниль, кучерявість листків персика

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід