Чим в травні хворіють плодові дерева, як захистити і вилікувати

порадиСад в травні представляє квітучий оазис. Однак не слід обманюватися: за зовнішньою красою вже можуть ховатися перші ознаки захворювань рослин. Які хвороби в травні вражають плодові дерева?

На що хворіють плодові дерева в травні

В останньому місяці весни на деревах вже можуть з'являтися перші ознаки ураження хворобами. Перезимовані грибки швидко поширюються по саду у вологу, теплу погоду.

Парша

Одне з найпоширеніших небезпечних захворювань саду. Хвороба вражає всі надземні частини рослин. Початок поширення хвороби припадає на квітень і травень, коли на деревах розкриваються бруньки і виростають листя.листя з плямами

На молодому листі з'являються оксамитові плями з розмитими краями. Вони пофарбовані в коричневі або оливкові відтінки. Поступово тканини, що оточують уражену частину, ущільнюються і деформуються, а сам лист покривається темним нальотом.

Якщо хвороба вражає квітки, то це призводить до їх опадання. На плодах з'являються опробковівші, темні ділянки. Знижується лежкість плодів, погіршується їх товарний вигляд. Плоди опадають до визрівання, що призводить до зменшення врожайності. Знижується зимостійкість рослин.

Плямистість

Бура, суха, біла і чорна плямистість - небезпечні для плодових культур хвороби. Ознаки ураження плямистістю на плодових культурах з'являються в травні. На листі утворюються плями різних кольорів і розмірів. Форма плям - округла.

У суху погоду тканини на місці плям всихають, утворюють отвори, а у вологу можуть покриватися гнилями. Відмінна риса плямистості - посилене розмноження грибка в сонячну погоду.

жовте листяЗмінюється смак плодів і їх розмір: вони дрібнішають, не зберігаються, не придатні до вживання в їжу.

Коккомікоз

Уже в травні на листі плодових дерев можуть з'явитися дрібні червоно-коричневі плями. Їх діаметр становить близько 2 мм. Згодом ці плями розростаються і будуть зливаються у великі. На зворотному боці листка будуть утворюватися білуваті або рожеві дрібні здуття - в них утворюються спори грибка.

Коккомікоз - грибкове захворювання, яке викликає ослаблення рослини, відмова від плодоношення, знижує його морозостійкість. Псуються і плоди: вони покриваються плямами, стають водянистими, їх смакові характеристики погіршуються.

Кращі умови для грибка - помірно тепла, дощова і вітряна погода, яку часто можна спостерігати в травні. Перезимовані спори розносяться з листового опаду, рослинного сміття, з тріщин кори.

Моніліозкоричневі листя

Хвороба, яка вражає всі види плодових дерев - Моніліоз. Моніліальний опік поширюється по саду з приходом весни, а вже через два тижні можна спостерігати перші ознаки хвороби. Побуріння листя і квіток, їх в'янення і загибель - вірна ознака моніліоза.

Спори гриба утворюються на черешках листя, на квітконіжках, швидко переносяться шкідниками або вітром. Моніліоз на плодах виражається в появі бурих плям, спиртового присмаку в них, розм'якшенні м'якоті. Заражені плоди муміфікуються і можуть провисіть на гілках до наступної весни, будучи новим джерелом поширення спор.

Як вилікувати плодові дерева

Лікування більшості хвороб плодових дерев - тривалий процес, що вимагає від садівника витрат праці та матеріалів. Обробки фунгіцидами слід проводити за схемою, запропонованою в інструкції до препарату. Важливо періодично міняти засоби (вибирати іншу діючу речовину), щоб підвищити ефективність обробок.

Оброблення проводять препаратами:

Важливо своєчасно обробляти посадки навесні:

  1. По сплячих бруньках. Зі встановленням сприятливої для обприскування температури - вище +4 градусів можна приступати до обробки. Погоду можна вибирати як сонячну, так і похмуру, однак дощі протягом кількох годин після обприскування повинні бути виключені.
  2. По «зеленому конусі». Прокинулися бруньки - ласий шматочок для шкідників і спор грибків. Слід повторити обробку в відповідний через погодні умови день.
  3. По бутонам. З появою бутонів слід знову обприскати дерева. Не можна упускати цю обробку, оскільки шкідники і хвороби здатні пошкодити бутони і зав'язі, що призведе до їх опадання і різкого зниження врожайності.

Не рекомендується обприскувати плодові культури в період цвітіння, хоча деякі фунгіциди, наприклад, Фітоспорін або Скор, дозволено використовувати на будь-якій стадії розвитку дерев.

Якщо хвороба дерева розвивається далі, слід вирізати всі уражені ділянки до здорової тканини через 2 тижні після цвітіння. Зібрану органіку спалюють, а дерево повторно обробляють фунгіцидами.

Як захистити плодові дереваяблука в корзині

Щоб не допустити поширення грибків по саду, слід вжити ряд захисних заходів.

До захисних, профілактичних заходів відносять:

  1. Як захисні заходи проти хвороб плодових дерев використовують періодичні обприскування культур і грунту під ними від шкідників і спорних хвороб.
  2. Дієвими профілактичними заходами є своєчасне прибирання листя та рослинних залишків з під плодових культур, перекопування грунту. Муміфіковані плоди знімають і знищують.
  3. При закладці саду можна вибирати сорти, стійкі до тих чи інших хвороб.
  4. Важливо дотримуватися схему посадки при закладці саду. Занадто близьке розташування дерев, слабке провітрювання і інсоляція - перша причина швидкого поширення грибків по саду.
  5. Потрапити в тканини дерева грибки можуть і через незахищені зрізи, що залишилися після обрізки дерев. Важливо відразу закривати їх садовим варом.
  6. Профілактика повинна включати не тільки обробку фунгіцидами, а й інсектицидами, оскільки часто рознощиками хвороб стають комахи-шкідники.
  7. Не слід нехтувати підживленням дерев. Вони не тільки підвищать врожайність плодових культур, а й зміцнюють їх імунітет.

Профілактичні заходи в комплексі дозволяють мінімізувати ризики ураження саду небезпечними хворобами, збережуть урожай.

Травень - сприятливий час для розвитку хвороб на плодових культурах. Щоб запобігти зараженню саду, слід ретельно стежити за деревами, вчасно проводити профілактичні обробки, а при перших ознаках хвороб - приступати до їх лікування.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід