Яке насіння на розсаду висівають першим, строки й правила посадки

В останній зимовий місяць для городників починаються клопоти, пов'язані з посівом насіння для розсади. Першими висівають рослини, у яких більш тривалий період вегетації й зробити це пізніше не можна. Це деякі квіти, овочеві та ягідні культури. У цій статті ми детально розповімо про кожного з них.

Овочеві культури

Цибуля

Залежно від регіону посів роблять з середини лютого до початку березня. До висадки в ґрунт розсада повинна досягти віку 45-60 днів. Це залежить від сорту цибулі й умов вирощування. Ґрунт для вирощування розсади повинен бути легким, пухким. Його зволожують і розрівнюють. Схема посіву насіння цибулі рекомендується наступна: глибина загортання насіння - 0,5-1 см, ширина міжрядь - 5-6 см, глибина ґрунтового шару в лотку — не менш 6 см. Насіння акуратно розкладають по рядочком, залишаючи між ними 1-2 см. Закладають насіння в ґрунт, злегка притискаючи, і ретельно поливають. Закривають лоток поліетиленовою плівкою. Сходи з'являться дуже швидко. У ґрунт розсаду цибулі висаджують в кінці квітня.

Рекомендуємо сорти й гибриди цибулі: Глобус, Халцедон, Червоний Кардинал, Універсо, Кенді, Штуттгарт Різен

Цибуля - порей

Це пізньостигла рослина, навіть найбільш ранні сорти будуть готові до збирання через 90-100 днів, а пізні — через 170-200 днів. Тому терміни посіву насіння, ті ж, що й у ріпчастої цибулі — з середини лютого до початку березня. Шар ґрунту в лотку повинен бути не менше 8 см. Рекомендуємо витримувати таку схему посадки: міжряддя 4 см, між насінням - 1-2 см. Посіяне насіння закладають ґрунтом, затягують лоток плівкою і відправляють в тепле місце. Сходи порею з'являються пізніше, ніж у ріпчастої цибулі — приблизно на 15 день. Лук-порей досить морозостійка культура, тому в ґрунт його можна висаджувати вже при настанні перших теплих днів у квітні.

Рекомендуємо сорти й гибриди порея: Карентан, Параде, Голіас.

При використанні зазначеної схеми посіву цибулі пікірування не знадобиться. Якщо ви посадили насіння щільніше, то необхідно проводити проріджування. Посіви цибулі тонкі й довгі, при витягуванні падають. Тому їм необхідна процедура обрізання верхівок. Тоді паростки випростовуються, а стебла їх будуть потовщуватись.

Селера коренева

Посів насіння для розсади проводиться в першій половині лютого. Рекомендується вирощувати розсаду селери в касетах, для того, щоб уникнути пікіровки, яку ця рослина переносить погано. Ґрунт необхідний пухкий, добре зволожений. Глибина загортання насіння - 0,5-1 см. Касету накривають плівкою і поміщають в тепло. Сходи з'являться на 9-12 день. Важливо не пропустити цей момент, вчасно прибрати плівку й істотно знизити температуру навколишнього середовища до 18-12 С. При вирощуванні в цьому режимі селера буде добре розвиватися. При настанні стійкого тепла в кінці квітня — початку травня розсада висаджується в ґрунт.

Рекомедуємо наступні сорти й гибриди селери кореневої: Празький Гігант, Діамант, Президент

Перець, баклажани

Якщо ви плануєте вирощувати перець або баклажани із закритою кореневою системою, через пікіровку, то посів насіння слід проводити на початку лютого. Так розсада відправиться в ґрунт у віці 80-90 днів. Ґрунт повинен бути легкий, повітре-і вологопроникнений. Насіння висаджують рядами на глибину близько 1 см з відстанню між насінням близько 1-2 см і між рядами 5 см. Всі добре поливають і накривають плівкою. Насіння перцю та баклажанів найкраще проростає при температурі 20-27 С. Сходи з'являться через 5-8 днів. Температуру навколишнього середовища після цього необхідно знизити.

Огірки

Ранній посів огірків можливий тільки в тому випадку, якщо є можливість вирощування їх в теплиці. Розсаду у віці 30 днів вже потрібно висаджувати в ґрунт. Посіявши насіння огірків в лютому можна отримати перший урожай вже в середині березня. Але рослинам необхідно забезпечити оптимальні умови зростання, перш за все — світло, оскільки природного освітлення в лютому і березні дуже мало. Пікіровку огірки переносять погано, тому рекомендується сіяти насіння відразу в досить великі розсадні  або в касети з подальшою перевалкою. Після посіву все добре поливають і поміщають в тепле місце з температурою 20-25 С. Сходи з'являться через 2-4 дні і після цього бажано знизити температуру до 18-20 С. Освічування розсади обов'язково. Важливо підтримувати ґрунт постійно помірно вологим. Після пікіровки проводять підживлення комплексним мінеральним добривом.

Квіти

У період з середини січня до початку лютого висівають насіння наступних квітів: бегонія, геліотроп, газанія, катарантус, еустома, гвоздика турецька, віола, гвоздика китайська, вербена, діхондра. На 1-2 тижні пізніше рекомендується проводити посів квітів, які розвиваються трохи швидше. Це бальзамін, петунія, лобелія, левиний зів, аліссум, сальвія.

Для вирощування розсади квітів готують місткості з пухким легким ґрунтом шаром близько 3 см. Глибина посіву насіння і спосіб закладення їх у ґрунт залежать від розміру насіння. Дрібні насіння сіють поверхнево і не присипають зверху. Більші — заглиблюють і трохи присипають піском або ґрунтом. Пісок добре утримує вологу і перешкоджає пересушування ґрунту. Посіви добре зволожують. Для створення мікроклімату лотки з посівами накривають плівкою. Полив проводять підлогу міру підсихання ґрунту повітряно-крапельним шляхом з пульверизатора. Важливо не допускати переливів і регулярно провітрювати посіви.

Ягідні культури

Виростити суницю і полуницю з насіння не так складно, як здається на перший погляд. Рекомендується висівати насіння в кінці січня-початку березня. Посів

насіння суниці або полуниці проводиться в місткості з товщиною субстрату 2,5-3 см. Висівають насіння рядами, глибина закладення - 2-3 мм. Злегка присипають ґрунтом і притискають для кращого контакту. Зволожують посіви з пульверизатора. Накривають місткість прозорою плівкою і поміщають в тепле місце з температурою 20-25 С. Після появи сходів температуру бажано знизити, щоб розсада суниці не витягується.

Коли розсада суниці буде досить великий і сходи в місткості зімкнуться, слід провести пікіровку в окремі розсадні горщики. Після цього можна провести першу підгодівлю комплексним мінеральним добривом. Висаджувати в ґрунт її необхідно в травні, коли встановиться стабільно тепла погода.

Рекомендуем следующие сорта и гибриды ягодных культур: земляника Регина, Руяна, Жолтое Чудо, Барон Рюген, Вайт Соул, клубника Сашенька, Ананасная Рейнбоу, Спокуса

У нашому інтернет-магазині можна придбати найкраще насіння сортів і гібридів овочів, квітів та ягідних культур за доступними цінами. На всі питання, що з'являються, готові відповісти й дати професійну консультацію менеджери магазину.

Товари зі статті
27грн
Розмір плоду
30-160г
Виробник
Україна
Колір
золотистий
Тип насінин
сорт
Термін вегетації
92-94 дні
Кількість насіння в 1 г
350-401
Термін дозрівання
середньоранній
23грн
Розмір плоду
90-130 г
Виробник
Україна
Колір
золотистий
Тип насінин
сорт
Термін вегетації
98-100 днів
Кількість насіння в 1 г
350-402
Термін дозрівання
середньоранній
45грн
Розмір плоду
60-80 г
Виробник
Satimex (Німеччина)
Тип насінин
сорт
Термін вегетації
180-290 днів
Кількість насіння в 1 г
350-400
Термін дозрівання
середньоранній

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід