Місячний календар садівника-городника на лютий 2024 року

Місячний календар
садівника та городника
Лютий 2024

У лютому, попри від’ємні температури на вулиці, посівний сезон уже розпочався, і деякі сорти та культури вже можна садити на розсаду в парниках або на підвіконні. Більше того, певні рослини потрібно садити саме у цьому місяці, щоб забезпечити більш раннє цвітіння або врожай саме в нинішньому сезоні. Що і коли краще садити в лютому, які роботи і коли краще проводити на городі і в саду цього місяця, читайте у Місячному календарі садівника-городника на лютий 2024 року.

Посівний календар на лютий 2024

Сприятливі дні для посадки і пересадки рослин: 2, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 29 лютого.

Несприятливі дні: 4 ,5, 9, 10, 18, 19, 22, 23, 24 лютого.

Нейтральні дні: 1, 13, 14, 25, 26, 27, 28 лютого.

– день сприятливий для посадки рослин; – не варто садити і пересаджувати рослини; – нейтральний день, за необхідності можна садити рослини.

– день сприятливий для посадки рослин;

– не варто садити і пересаджувати рослини;

– нейтральний день, за необхідності можна садити рослини.

1 лютого, Четвер
 Спадаючий Місяць у Терезах
Нейтральний день. Можна вносити добрива, за бажання посадити чи пересадити рослини. Але краще лише квіти і декоративні культури. Посадку ж плодових культур і овочів бажано перенести на сприятливі дні. Хороший день для ґрунтових робіт. Також раді повідомити, що в магазині з 1 по 8 лютого діє знижка 15% на фітолампи і товари для розсади.

2 лютого, П’ятниця
 
Спадаючий Місяць у Скорпіоні
Сприятливий день для посадки і пересадки рослин, хороший час для поливу. Зокрема, рання посадка в лютому – запорука отримання врожаю вже у нинішньому сезоні для артишоку. Якщо запізнитися з посадкою, урожай буде лише наступного сезону. Попри відсутність культури споживання артишоку в Україні, рослина невибаглива, корисна для споживання і цілком успішно вирощується на наших теренах, що вже доведено вітчизняними виробниками. Вживається як у свіжому вигляді, так і в пюре і консервації. Читайте докладніше про вирощування артишоку і його використання.

3 лютого, Субота
 Спадаючий Місяць у Скорпіон
і
Сприятливий для посіву і поливу день. У теплиці можна посадити редис, щоб побалувати себе свіжою редискою вже за місяць чи навіть раніше. Для ранньої посадки зверніть увагу на сорт редису Суперстар. Він майже не стрілкується, проростає за температури +2-4ºС, паростки можуть витримувати температури до -4ºС.  З квадратного метра можна зібрати до 3 кг великих і соковитих коренеплодів. Однак слід зважити, що редис потребує довгого світового дня (11-14 годин), тому, можливо, знадобиться досвічування. Для посадки у відкритий ґрунт краще зачекати до березня.

4 лютого, Неділя
 Спадаючий Місяць у Стріл
ьці
Несприятливий день для посіву. Хороший день для обрізування рослин. Якщо восени не прибрали клумби, саме час взятися до роботи. За комфортної температури видаліть сухі стебла багаторічників. Робити це потрібно обережно, пам’ятаючи, що весняні цибулинні рослини вже можуть проростати з-під землі. Сприятливий день для обробки рослин ЗЗР.

5 лютого, Понеділок
 Спадаючий Місяць у Стрільці
Не можна садити і пересаджувати рослини. Хороший час для обрізки рослин, взяття живців. На цей час власники газонів вже зазвичай можуть оцінити зимові пошкодження покриття від снігу, занадто низьких температур, випрівання тощо. Для швидкого відновлення пошкоджених ділянок є спеціально призначені травосуміші. Наприклад, газонна трава Швидкий ремонт, яка доступна як у малих упаковках 30 г для тестів і дрібних пошкоджень, так і в 800-грамових пакованнях для відновлення трави на площі 25 кв. м. Але висаджувати її поки зарано, дочекайтесь березня-квітня.

6 лютого, Вівторок
 Спадаючий Місяць у Козер
озі
Сприятливий день для посіву і поливу рослин. Ще один овочевий кандидат на посадку в лютому – перець. Насіння будь-яких видів перцю (гострого чи солодкого) сходить доволі довго. І водночас рослина потребує якомога більше сонячних і теплих днів для нормального розвитку, що й не дивно, враховуючи субтропічне походження перців. Тож в українському кліматі перець доцільно вирощувати з якомога більш ранньою посадкою. Розсаду пересаджують у відкритий ґрунт у віці 60-80 днів. Від себе порекомендуємо солодкий перець Перець Клаудіо F1 і гострий перець Табаско F1. Останній можна з успіхом вирощувати на добре освітленому підвіконні – і тут немає якихось певних строків для посадки. Також зазначимо, що з 6 по 12 лютого працює знижка на посадковий матеріал багаторічних квітів.

7 лютого, Середа
 Спадаючий Місяць у Козер
озі
Положення Місяця сприяє посіву і пересадці. Для посіву в лютому на розсаду підходять і деякі сорти томатів. Наприклад, томат Мулатка – має незвичний темний з рожевим колір при дозріванні і дуже великі плоди вагою до 600 г. Дуже соковитий. Більш традиційний за кольором, але не за формою томат Чіо-Чіо-Сан – має невеличкі грушеподібні плоди, через що гарно підходить для консервування. Розсаду пересаджують у відкритий ґрунт, коли мине загроза повернення приморозків. За ранньої пересадки, коли на вулиці ще прохолодно, розсаду бажано привчити до холодів, виносячи кілька днів на вулицю на 2-3 години. Сприятливий день для поливу.

8 лютого, Четвер
 Спадаючий Місяць у Козер
озі
Чудовий день для посадки, поливу і пересадки. Чим раніше в лютому посадити на розсаду петунію, тим раніше вона порадує вас квітами. До речі, чи знали ви, що з однієї з індіанських мов слово "петун" означає "поганий тютюн". Індіанці назвали так петунію, бо вона схожа на рослини тютюну (воно й не дивно, бо вони пасльонові родичі), але для тютюнопаління вона геть не підходить. Згодом назва перекочувала в європейські мови. Натомість петунія дуже елегантно виглядає на грядках і в горщиках. Саме для вирощування в горщиках петунію сіють у лютому. Для посадки у відкритий ґрунт (але також спочатку на розсаду) краще почекати з місяць-півтора. Від себе порадимо дуже цікаві сорти Лавина Синя Зірка F1, Темно-пурпурна F1.

9 лютого, П’ятниця
 Спадаючий Місяць у Водолії
Водолій не сприяє посадці рослин і поливу. Натомість це хороший день для обрізування, заготівлі живців, обробки рослин засобами захисту. Невдовзі підуть в активний ріст бур’яни, тож подбайте про передпосівні гербіциди. Почитайте про правильне застосування гербіцидів.

10 лютого, Субота
 Молодик
у Водолії
На молодий Місяць краще не працювати з рослинами, відпочити і розслабитися. Можна, наприклад, ознайомитися з нашими лютневими знижками. З 13 по 20 лютого діє 15% знижки на цибулю сіянку, з 20 по 27 – 15% на посадкову картоплю, а з 8 по 15 (тобто прямо зараз) – 20% знижки на насіння коренеплодів – редис, морква, буряк, селера тощо.

11 лютого, Неділя
 Зростаючий Місяць у Рибах
Сіємо і поливаємо рослини. Лютий – початок періоду, коли можна садити на розсаду скабіозу. Ця однорічна рослина однаково добре підходить для клумб і для міксованих з різних квітів букетів, в яких стоїть аж до 20 днів. Садівники цінують її за невибагливість і довге цвітіння – аж до листопада вона прикрашатиме ділянку. Розсаду пересаджують на постійне місце у кінці травня-червні. У давнину рослину використовували для лікування корости і свербіння, власне від латинського слова "scabiosus" – "коростяний" і походить назва квітки. Так само як і її українська назва – коростянка. Сучасні види, зокрема лавандово-синя скабіоза, дуже декоративно виглядають в букетах.

12 лютого, Понеділок
 Зростаючий Місяць у Рибах
Родючі Риби сприяють посадці усіх видів рослин, поливу. В лютому можна висадити на розсаду насіння дворічних фіалок, якщо хочете отримати квіти в цьому сезоні. Якщо ж цвітіння може зачекати до наступного року, висівати фіалки слід у червні-липні. Дворічний цикл вирощування, попри довге очікування, має свої переваги: кущики стають більш пишні, а квіти рясніші і більші. Цікавий сорт фіалки  Швейцарський гігант білий. Попри просте забарвлення, він має квіти до 10 см в діаметрі, що є рідкістю для фіалок. Любителям сюрпризів сподобається суміш фіалки Целло F1, яка містить насіння фіалки жовтого, червоного, різних відтінків бузкового, білого і рожевого кольорів. Дуже ефектно виглядає у групових посадках, де ці кольори ідеально доповнюють один одного.

13 лютого, Вівторок
 Зростаючий Місяць
в Овні
Нейтральний день, чим можна скористатися для посіву декоративних рослин і квітів. Хороший день для внесення добрив. За безсніжної зими і плюсових температур вже можна вносити компост, якщо маєте його у достатній кількості. Однак якщо компосту мало, краще вносити його точково, безпосередньо в посадкові ямки чи на грядки перед посадкою.

14 лютого, Середа
 Зростаючий Місяць в Овні
Нейтральний день, можна вносити добрива, саджати і пересаджувати рослини за потреби. Перед активним весняним ростом краще пересадити кімнатні рослини, що вже переростають свої горщики. Протягом весни-літа пересадку краще не здійснювати без нагальної потреби.

15 лютого, Четвер
 Зростаючий Місяць у Тельці
Чудовий день для посадки і пересадки рослин, поливу. Для отримання ранніх квітів однорічної жоржини вже зараз варто посадити її на розсаду. Наприклад, велику, до 150 см заввишки, жоржину Гігант чи середньорослу жоржину Ідеал, яка проте також має великі квітки. Обидва товари – це суміш різнокольорових жоржин, що квітнуть з липня і до заморозків. Розсаду пересаджують на добре освітлене місце у травні, коли мине загроза повернення холодів. Для досягнення найкращих результатів варто пам’ятати, що жоржина дуже любить підживлення, на яке реагує пишним цвітінням. Але саму розсаду підживлювати не варто. Достатньо забезпечити їй теплі і світлі умови для росту.

16 лютого, П’ятниця
 Зростаючий Місяць у Тел
ьці
Хороший день для посадки і пересадки рослин, поливу. За сприятливої погоди в кінці лютого можна висаджувати прямо у відкритий ґрунт шпинат. Як ось, наприклад, шпинат Боа. Це скоростиглий гібрид, який можна збирати вже за 45 днів. Насіння сходить вже за температури +4-6ºС. Сходи з’являються за 7-12 днів. Витримує приморозки до -6ºС. Шпинат, особливо у свіжому вигляді – це потужне джерело антиоксидантів і фолієвої кислоти (вітамін В9),  заліза, кальцію, магнію, вітамінів А, С і Е. Для захисту від низьких температур шпинат можна висадити у відкритий ґрунт під плівку, але вирощувати спочатку у теплиці (вдома), а потім пересаджувати у відкритий ґрунт не варто. За сумнівів щодо доброзичливості погоди, шпинат можна посадити і пізніше. Вікно для посадки доволі широке – від лютого по червень і від серпня по вересень. У найспекотніші літні місяці садити шпинат не варто.

17 лютого, Субота
 Зростаючий Місяць у Близнюк
ах
Не варто сіяти і пересаджувати рослини. Несприятливий час для поливу. Хороший день для обрізки, взяття живців, обробки рослин засобами захисту. Кінець зими, коли сокорух ще не почався, хороший час для обрізки декоративних кущів: можна сформувати крону, при цьому листя не буде заважати і його не потрібно буде утилізувати.

18 лютого, Неділя
 Зростаючий Місяць у Близнюк
ах
Поганий день для посіву. Не можна поливати рослини. Сприятливий час для обрізки, обробки ЗЗР. За теплої погоди вже можна почати профілактичну обробку винограду мідьвмісними препаратами – нинішні теплі зими сприяють ранньому активному розвитку хвороб.

19 лютого, Понеділок
 Зростаючий Місяць у Рак
у
За місячним календарем, це сприятливий день для посіву і поливу рослин. У лютому вже можна посадити геліотроп – прекрасний вибір для бордюрів, клумб, рабаток. Назва квітки відображає те, що її суцвіття обертаються за сонцем. Насіння геліотропу сіють у лютому-березні і пророщують у парничку при температурі 18-21ºС. Насіння сходить доволі довго. Для розсади якнайкраще підходить суміш піску з торфом. У відкритий ґрунт пересаджують якомога раніше, але після того, як мине небезпека повернення приморозків (кінець квітня – початок травня). Цвіте з червня по листопад. В українському кліматі геліотроп вирощується переважно як однорічник, хоча він може перезимувати і в горщику, або ж постійно вирощуватися як горщикова культура. Особливо, якщо йдеться про карликовий геліотроп Маріне, який досягає максимальної висоти 25 см.

20 лютого, Вівторок
 Зростаючий Місяць у Рак
у
За місячним календарем, цей день сприяє посадці і пересадці овочів, квітів. Хороший час для поливу. Час посадити на розсаду селеру, якщо ви хочете вирощувати її для отримання не лише зелені, а й кореневищ. Власне, кореневища можна отримати і при пізнішій посадці в ґрунт, але селера має довгий термін вегетації, і рання посадка дасть змогу отримати більш ранній повноцінний врожай. У відкритий ґрунт пересаджують у квітні-травні. Зеленину кореневищної селери при цьому бажано не сильно проріджувати, а краще взагалі не використовувати. Чим більше рослина буде витрачати сил на відрощування листочків, тим менше буде кореневище. Коли сіяти селеру на зелень не має особливого значення.

21 лютого, Середа
 Зростаючий Місяць у Рак
у
Чудовий день для посадки рослин і поливу. Якщо шукаєте витривалу і невибагливу рослину для альпійської гірки, зверніть увагу на молодило. Цей сукулент потребує небагато сонця і не терпить надлишку вологи в ґрунті. В іншому ж справді витривала рослина, що може рости буквально серед каміння. Острівці молодила прекрасно виглядають серед низьких ґрунтопокривних рослин. Рання посадка особливих переваг не дає, однак насіння проростає краще, а на клумбу чи альпійську гірку пересаджують вже дорослі рослини, що дає змогу скомпонувати дизайн. 

22 лютого, Четвер
 Зростаючий Місяць у Лев
і
Несприятливий день для посіву. Хороший день для обрізки, внесення ЗЗР. Продовжуйте підгодовувати птахів на ділянці, вони все ще потребують вашої допомоги і віддячать протягом сезону.

23 лютого, П’ятниця
 Зростаючий Місяць у Лев
і
Неродючий день за місячним календарем. Сприятливий для обрізки рослин, взяття живців. Зважайте на температуру і стан рослин при цьому. За нинішніх теплих зим рослини можуть почати весняний ріст раніше, тоді живці брати вже запізно – і рослині нашкодите, і живці матимуть менше шансів прижитися. Хороший день для обробки препаратами захисту рослин.

24 лютого, Субота
 
Повний Місяць у Леві
На повний Місяць не рекомендується взагалі працювати з рослинами. Відпочиньте, перевірте запаси насіння на новий сезон, розплануйте ділянку під весняний посів.

25 лютого, Неділя
 Спадаючий Місяць у Дів
і
Нейтральний день. Садіть декоративні рослини і квіти. Перевірте, як зимують рослини під укриттям. Якщо температури надто теплі для зими, і під накриттям занадто волого, провітріть на кілька годин рослини. Випрівання – такий самий зимовий ворог, як і холод.

26 лютого, Понеділок
 Спадаючий Місяць у Діві
Нейтральний день. Сприятливий для внесення добрив. Можна, за необхідності, садити і пересаджувати декоративні рослини. Кінець лютого – час повертатися до життя кімнатним рослинам. Починаємо частіше їх поливати і вносити підживлення.

27 лютого, Вівторок
 Спадаючий Місяць у Терез
ах
Нейтральний день, можна, за необхідності, садити і пересаджувати рослини. Хороший день для підживлення рослин. Дзвіночки, посіяні у лютому-березні, порадують цвітінням у червні-вересні. Вони невибагливі у догляді і, розсіявшись по ділянці, виникають у наступні сезони у найнесподіваніших місцях. Прекрасно росте у напівтіні. Рекомендуємо різнокольорову суміш насіння дзвіночків Чашка з блюдцем, яка вирізняється своєю незвичною для цих рослин формою. Інший спосіб посадки – безпосередньо у відкритий ґрунт з травня по червень. Краще за все виглядають у групових посадках, поодинокі рослини не такі ефектні.

28 лютого, Середа
 Спадаючий Місяць у Терез
ах
Нейтральний день. Можна садити декоративні рослини і квіти. Наприкінці лютого можна посадити на розсаду мальви. Хоча вона чудово розмножується і безрозсадним способом – у такому випадку насіння сіють у травні. Тоді ж переносять розсаду на постійне місце вирощування. Високі, до двох метрів, мальви чудово виглядатимуть у рядкові посадці, особливо вздовж парканів. Через значну висоту, краще підв’язати рослину, щоб захистити від вітру на відкритих ділянках. Врахуйте, що мальви потребують дуже багато сонця, за нестачі освітлення рослини наберуть росту, але цвітіння буде поганеньким. Зверніть увагу на махрові мальви Шатер. Хороший день для внесення добрив.

29 лютого, Четвер
 Спадаючий Місяць у Скорпіон
і
Посадковий день, сприятливий для поливу. Кінець лютого – прекрасний час, щоб посіяти насіння картоплі. Йдеться не про посадкову картоплю, яку сіють пізніше, а саме про насіння. Переваги вирощування картоплі з насіння – це отримання власного, і, якщо пощастить, чистого від хвороб посадкового матеріалу. Насіння картоплі сіють розсадним способом, у травні пересаджуючи розсаду у відкритий ґрунт. У перший рік вирощування отримують дрібні бульби, які садять наступного року для отримання врожаю для споживання. Недолік – справжнього врожаю доведеться чекати цілий рік. Зате є змога відчути себе селекціонером і виростити справді свою картоплю.

Товари зі статті
19грн
Виробник
Норма висіву
1 кг на 30 м2
Склад
Костриця очеретяна - 13%, Райграс однорічний - 25%, Тонконіг луговий - 2%, Райграс пасовищний багаторічний - 55%, Костриця червона - 5%
Тип газону
397грн
Виробник
Норма висіву
1 кг на 30 м2
Склад
Костриця очеретяна - 13%, Райграс однорічний - 25%, Тонконіг луговий - 2%, Райграс пасовищний багаторічний - 55%, Костриця червона - 5%
Тип газону

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід